REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Władze Illinois i Chicago ostrzegają przed asymptomatycznymi nosicielami COVID-19

Władze Illinois i Chicago ostrzegają przed asymptomatycznymi nosicielami COVID-19

-

Osoby zarażone koronawirusem, które nie doświadczają żadnych objawów chorobowych, mogą nieświadomie zarażać innych – ostrzegają władze Illinois i Chicago. W środę Chicago rozpoczyna powrót do normalności.

Szefowa stanowego Departamentu Zdrowia Publicznego (IDPH) dr Ngozi Ezike ostrzegła przed asymptomatycznymi nosicielami COVID-19. ,,Dlatego bardzo ważne jest noszenie masek, ponieważ wirus jest ciągle w ruchu” – stwierdziła.

REKLAMA

W środę 3 czerwca Chicago rozpoczyna stopniowy powrót do normalności poprzez wejście w trzecią fazę reaktywacji gospodarki, która zamarła, po wprowadzeniu restrykcji związanych z nakazem pozostawania w domach z powodu pandemii.

W trzeciej fazie w Chicago będą mogły otworzyć się – przy zachowaniu wymogów sanitarnych – restauracje i kawiarnie na świeżym powietrzu, a także zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne oraz ośrodki opieki nad dziećmi.

Urzędy miejskie, które zamknięte były dla petentów – m.in. placówki w parkach i biblioteki – zostaną otwarte 8 czerwca, ale wybrzeże jeziora niestety pozostanie zamknięte dla spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów i plażowiczów.

W trzeciej fazie chicagowianie muszą w dalszym ciągu w miejscach publicznych nosić na twarzach maski i przestrzegać dystansu społecznego, a więc odległości co najmniej 6 stóp (2 m) między osobami.

Szefowa miejskiego Departamentu Zdrowia Publicznego (CDPH) dr Allison Arwady oświadczyła, że optymistyczne trendy w statystykach zachorowań pozwalają Chicago poluzować dotychczasowe restrykcje związane z nakazem pozostawania w domach, ale apelowała o przestrzegania wszystkich wymogów sanitarnych obowiązujących w trzeciej fazie, bo według niej nawrót patogenu ze zdwojoną siłą jest realnym zagrożeniem.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks