REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Winnetka druga w rankingu najlepszych miejscowości

Winnetka druga w rankingu najlepszych miejscowości

-

Miejscowość na północnych przedmieściach Chicago w najnowszym rankingu została okrzyknięta drugim najlepszym miejscem do zamieszkania w Stanach Zjednoczonych.

Portal finansowy 24/7 Wall Street uznał w najnowszym rankingu, że położona na północnych przedmieściach Chicago Winnetka jest drugim najlepszym miejscem do życia. Na pierwszym miejscu znalazło się Manhattan Beach w stanie Kalifornia.

Autorzy rankingu zauważają, że położona nad brzegiem jeziora Michigan miejscowość ma wysoki wskaźnik restauracji, barów oraz placówek kulturalnych na jednego mieszkańca. W Winnetce jest również łącznie 27 parków położonych na 250 akrach.

Średni dochód gospodarstwa domowego wynosi tam ponad 220 tys. dol., czyli trzy razy więcej niż średnia krajowa. W miejscowości mieszka blisko 12,5 tys. mieszkańców, a bezrobocie jest na poziomie 2,4 proc., czyli jest znacznie niższe niż w skali krajowej.

Portal 24/7 przeanalizował wszystkie najlepsze miejscowości w powiatach w całym kraju, a następnie ocenił je pod kątem 25 wskaźników, w tym dostępności cenowej, lokalnej gospodarki i jakości życia.
(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks