REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Więził córkę w piwnicy, stanie przed sądem

Więził córkę w piwnicy, stanie przed sądem

-

Mężczyzna, który więził w piwnicy swoją 10-letnią córkę, ponieważ był przekonany, że jest opętana przez demona, jest poczytalny i może stanąć przed sądem – stwierdzili biegli psychiatrzy. Na proces czeka też jego żona.

Randy Swopes fot.arch. policji

REKLAMA

48-letni Randy Swopes z podmiejskiego Waukegan jest poczytalny i może stanąć przed sądem – taką opinię wydali biegli psychiatrzy ze stanowego departamentu zdrowia publicznego. Mężczyzna i jego 49-letnia żona Katherine Swopes przez kilka miesięcy więzili w piwnicy swojego domu 10-letnią córkę. Dziewczynka była przetrzymywana w nieludzkich warunkach, w zakratowanym pomieszczeniu. Oboje twierdzili, że dziecko jest niebezpieczne dla otoczenia i opętane przez demona.

Po aresztowaniu przez policję pod zarzutem maltretowania i więzienia dziecka Randy Swopes trafił do zamkniętego ośrodka w Elgin na badania i leczenie psychiatryczne. Sędzia uznał początkowo, że z powodu zaburzeń psychicznych nie może odpowiadać za swoje czyny i stanąć przed sądem. Jego żona wyszła z aresztu po wpłaceniu kaucji i jest objęta zakazem kontaktowania się z córką oraz pozostałą trójką dzieci.

Swopes stanie przed sądem powiatu Lake 15 stycznia, ale istnieje możliwość, że jego obrońcy odrzucą diagnozę poczytalności i będą domagali się ponownej ewaluacji psychiatrycznej.
(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Marzę i wierzę

Gulasz z dynią

Smutne skutki dystansowania

Radny Reboyras na kwarantannie

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks