REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoWięzień zaatakował strażnika i otwierał cele (WIDEO)

Więzień zaatakował strażnika i otwierał cele (WIDEO)

-

Więzień zaatakował trzech strażników i skradł klucze, by otworzyć cele w bloku o maksymalnym rygorze w powiatowym zakładzie karnym. Sytuacja została opanowana, lecz jeden ze strażników odniósł poważne obrażenia. W Cook County Jail drastycznie rośnie liczba chorych na koronawirusa.

Do zdarzenia doszło we wtorek 14 kwietnia nad ranem na oddziale IX w Cook County Jail w rejonie ulic 26th i California w Chicago. Biuro szeryfa powiatu Cook upubliczniło zapis wideo z ataku.

REKLAMA

Około 3.40 nad ranem więzień odprowadzany do celi zaatakował od tyłu strażnika i zaciągnął go do swojej otwartej celi. Strażnikowi udało się z niej wydostać, lecz więzień powalił go i dusił do nieprzytomności. Według oświadczenia z biura szeryfa mężczyzna atakował również strażnika mydłem wsadzonym do skarpety. Następnie zabrał nieprzytomnemu strażnikowi klucze i wręczył innemu więźniowi, który zaczął otwierać cele.

Więzień zaatakował drugiego, a potem trzeciego strażnika, którzy przybiegli z pomocą nieprzytomnemu koledze. Sytuację udało się opanować dopiero wtedy, gdy sierżant z paralizatorem nakazał trzem więźniom powrót do swoich cel.

Jeden z zaatakowanych strażników został przewieziony do szpitala, pozostałym dwóm udzielono pomocy na miejscu.

Według biura szeryfa dwóch więźniów usłyszy zarzuty w związku z atakiem. Jeden z nich jest w więzieniu w związku z usiłowaniem morderstwa policjanta.

Biuro szeryfa było ostatnio krytykowane za brak działań w celu ochrony więźniów przed koronawirusem, w tym niezapewnienie wystarczającej ilości mydła.

Cook County Jail uważane jest za jeden z punktów zapalnych koronawirusa w całym kraju. Do wtorku chorobę zdiagnozowano tam u 326 więźniów i 196 oficerów służby więziennej. Do 14 kwietnia na COVID-19 zmarło 3 więźniów.

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa populacja więźniów w powiatowym zakładzie karnym spadła o blisko 25 proc. po tym, jak setki więźniów zwolniono na przepustki w celu zapewnienia dystansowania społecznego.

Według biura szeryfa 4348 pozostałych więźniów osadzonych jest w Cook County Jail za przestępstwa z użyciem przemocy.

(jm)

REKLAMA

2128631304 views

REKLAMA

REKLAMA

2128631320 views

REKLAMA

REKLAMA

2130427640 views

REKLAMA

2128631330 views

REKLAMA

2128631334 views

REKLAMA

2128631338 views