REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Wielka woda w Illinois

Wielka woda w Illinois

-

Skrzyżowanie ulic Oriole Ave. i Ainsle w Harwood Heights fot.: Marek Dobrzycki
Skrzyżowanie ulic Oriole Ave. i Ainsle w Harwood Heights fot.: Marek Dobrzycki

W rezultacie powodzi, które nawiedziły Illinois gubernator Pat Quinn zarządził w czwartek stan pogotowia, który zwykle jest wstępem do ogłoszenia stanu klęski żywiołowej i uruchomienia formalności związanych z uzyskaniem pomocy federalnej.

REKLAMA

Gubernator polecił szefom agencji stanowych, by przygotowały się do udzielania pomocy samorządom lokalnym w miejscowościach dotkniętych powodziami.

Od wczoraj stanowe i lokalne służby pierwszej reakcji prowadzą akcje ratunkowe w najbardziej zagrożonych miejscowościach.

“Ulewne deszcze, które spadły w Illinois w ostatnich dniach spowodowały groźne warunki powodziowe w całym stanie” – powiedział gubernator na czwartkowym spotkaniu z szefami agencji stanowych.

Quinn podkreślił, że nie wolno wjeżdżać na zalane drogi i trzeba trzymać się z daleka od zalanych wodą terenów.

Blokada ulicy Irving Park Rd. i York Rd. fot.: Anna Kowalczyk-Barton
Blokada ulicy Irving Park Rd. i York Rd. fot.: Anna Kowalczyk-Barton

Aktualne informacje na temat powodzi i utrzymania bezpieczeństwa podają władze Illinois na witrynie internetowej: www.Ready.Illinois.gov. O stanie dróg informuje srona: www.GettingAroundIllinois.com/gai.htm.

Rozwój sytuacji powodziowej w Illinois monitorowany jest przez federalną agencję FEMA oraz Gwardię Narodową.

Ulewy w Illinois spowodowały zalanie dróg, ulic i piwnic. W Chicago w czwartek zablokowane były niektóre wjazdy na autostrady. Wiele ulic było nieprzejezdnych.

Metropolia zaczyna sprzątanie po wielkiej powodzi. Pod płaszczykiem udzielania pomocy mogą grasować oszuści żerujący na tragediach ludzkich. Jak uniknąć owych oszustów radzi szef Better Business Bureau-Chicago Steve Bernas w rozmowie z Dziennikiem Związkowym na str. 18.

Alicja Otap

a.otap@dziennikzwiazkowy.com

[cincopa AgJABKbwtNyp]

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA