REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Więcej zgonów w ciągu 5 miesięcy niż w całym 2019 roku

Więcej zgonów w ciągu 5 miesięcy niż w całym 2019 roku

-

Biuro ekspertyz medycznych powiatu Cook przeanalizowało już więcej zgonów w ciągu pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku niż w całym 2020. Ponad połowa z 6,6 tys. dotychczasowych zgonów to pacjenci z koronawirusem.

Od początku roku do 27 maja biuro ekspertyz medycznych powiatu Cook (Cook County Medical Examiner) orzekło w sprawie ponad 6,6 zgonów, z których ponad połowę stanowili pacjenci z COVID-19 – podała w zeszłym tygodniu przewodnicząca powiatu Cook Toni Preckwinkle.

REKLAMA

To więcej niż 6274 przypadki zgonów, które trafiły do biura w całym 2019 roku. Biorąc pod uwagę, że roko 2020 nie jest jeszcze na półmetku, Toni Preckwinkle nazwała statystyki “ponurym kamieniem milowym”.

Co roku w powiecie Cook umiera około 40 tys. osób. Biuro ekspertyz medycznych rozpatruje m.in. przypadki zgonów, które nastąpiły z przyczyn innych niż naturalne oraz te, które mogą stanowić zagrożenie zdrowia publicznego, w tym przypadku pacjentów z koronawirusem.

Do środy 27 maja z powodu koronawirusa w powiecie Cook zmarło 3518 osób.

Lekarze-orzecznicy z powiatowego biura ekspertyz medycznych są ostatnimi przedstawicielami służby zdrowia, którzy pracują na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. W czasie pandemii analizują ponad sto zgonów dziennie , czyli cztery razy więcej niż normalnie. Żeby nadążyć z napływem ciał, niektórzy pracują na 16-godzinnych zmianach lub siedem dni w tygodniu.

W kwietniu powiat Cook uruchomił dodatkowy magazyn chłodnię, aby pomieścić ciała ofiar śmiertelnych koronawirusa. Według biura, codziennie badanych jest tam dodatkowych 120-150 ciał.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks