REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Więcej dzieci w bezpłatnych przedszkolach

Więcej dzieci w bezpłatnych przedszkolach

-

Parę tysięcy bezpłatnych miejsc w przedszkolach będzie dostępnych już od nowego roku szkolnego. To druga faza inicjatywy odchodzącego burmistrza Rahma Emanuela zakładającej bezpłatne codzienne przedszkole dla wszystkich czterolatków.

W piątek burmistrz Emanuel wraz z gubernatorem J.B. Pritzkerem ogłosili, że sto nowych klas przedszkolnych dla czterolatków w najbardziej potrzebujących dzielnicach Chicago będzie dostępnych już od nowego roku szkolnego. Ma z nich skorzystać dodatkowe 2,8 tysiąca dzieci.

REKLAMA

W obecnym roku szkolnym z programu korzysta już 3,7 tys. dzieci z rodzin o dochodach nie przekraczających 46 325 dol. Po rozszerzeniu programu w nadchodzącym roku szkolnym program obejmie łącznie 15 tys. czterolatków.

Ambitnym celem burmistrza, ogłoszonym w zeszłym roku, było zapewnienie bezpłatnego przedszkola dla czterolatków w całym mieście, bez względu na dochody rodziców, do 2021 r. Nie było jednak jasne, w jaki sposób finansowany będzie program. We wrześniu 2018 r. burmistrz Emanuel ogłosił, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. (jm)

fot.FeeLoona/Pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks