REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoWięcej bibliotek otwartych w niedzielę

Więcej bibliotek otwartych w niedzielę

-

Dziewięć chicagowskich bibliotek, w tym dwie na północnym zachodzie miasta, będzie otwartych w niedziele począwszy od najbliższego weekendu. Burmistrz Lori Lightfoot jeszcze w czerwcu zapowiedziała, że chce, by w przyszłym roku wszystkie biblioteki publiczne miały weekendowe godziny otwarcia.

Burmistrz Lori Lightfoot i przedstawiciele miejskich bibliotek ogłosili w poniedziałek pierwsze dziewięć oddziałów chicagowskich bibliotek, które będą otwarte w niedzielę. Są to: Portage-Cragin (przy Belmont i Laramie), Dunning (przy Cornelia i niedaleko Harlem), a także Northtown, Little Italy, Toman, Hall, Whitney Young, West Pullman i Chicago Lawn.

REKLAMA

Do tej pory tylko kilka miejskich bibliotek było otwartych w niedzielę. Są to główna biblioteka Harolda Washingtona w śródmieściu oraz oddziały Woodson, Sulzer i Legler. Dodatkowo, z powodu remontu oddziału Legler, dodano niedzielne godziny otwarcia w trzech bibliotekach na zachodzie Chicago – Douglas, Richard M. Daley i Austin.

Burmistrz chce, by do końca przyszłego roku wszystkie 77 oddziałów miejskich bibliotek publicznych było otwartych w niedzielę. Zdaniem burmistrz, chicagowskie biblioteki publiczne to jedna z najlepszych rzeczy, jakie Chicago ma do zaoferowania, a rozszerzenie godzin otwarcia na niedziele pozwoli na korzystanie z nich mieszkańcom, którzy właśnie w ten dzień tygodnia mają więcej czasu.

Fundusze na rozszerzenie godzin otwarcia chicagowskich bibliotek pochodzą z niewielkiej podwyżki podatku od nieruchomości.

Poprzednik Lightfoot, Rahm Emanuel, w 2012 r. zaproponował znaczną redukcję etatów pracowników bibliotek oraz ograniczenie godzin otwarcia i usług chicagowskich bibliotek. W ostateczności pełnej realizacji tego pomysłu sprzeciwili się chicagowscy radni, lecz biblioteki ucierpiały nieodwracalne skutki. (jm)

fot. Pexels.com

REKLAMA

2096878094 views

REKLAMA

REKLAMA

2096878327 views

REKLAMA

REKLAMA

2098674722 views

REKLAMA

2096878475 views

REKLAMA

2096878575 views

REKLAMA

2096878687 views