REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Wideo. Drony nad Chicago w czasie szczytu NATO?

Wideo. Drony nad Chicago w czasie szczytu NATO?

-

Wideo, które pojawiło się w niedzielę na portalu YouTube wydaje się sugerować, że nad bezpieczeństwem uczestników szczytu NATO i mieszkańców Chicago czuwać będą wojskowe samoloty bezzałogowe. Jeden z dronów został przypadkowo nagrany w Elgin, około 40 mil od Chicago.

fot. US Army/ Samolot bezzałogowy wykorzystywany przez amerykańską armię

REKLAMA

Autor wideo, użytkownik MisterBees “dziwnie” wyglądający obiekt uwiecznił 12 maja podczas nagrywania meczu piłki nożnej w miejscowości Elgin, na północo-zachodnich przedmieściach Chicago. Po analizie nagrania i dokonaniu kilku zbliżeń filmowiec-amator doszedł do wniosku, że widoczny na niebie samolot do złudzenia przypomina używane przez amerykańską armię bezzałogowe statki powietrzne czyli drony.

Chociaż do dziś nie pojawiły się oficjalne potwierdzenia, że drony będą wykorzystywane do ochrony odbywającego się w Wietrznym Mieście 20-21 maja szczytu państw NATO, wiele wskazuje że bezzałogowce będą latać nad głowami mieszkańców Chicago.

Kilka tygodni temu poruszenie wśród mieszkańców miasta wywołały helikoptery, które pojawiły się wśród budynków w śródmieściu Chicago. Także one były elementem ćwiczeń przed szczytem.

Zobacz: Wideo. Helikoptery nad śródmieściem Chicago

Przygotowania do wizyty około 50 zagranicznych delegacji trwają już od miesięcy i zaangażowane są w nie federalne, stanowe i miejskie służby bezpieczeństwa. Od dwóch tygodni w śródmieściu Chicago spotkać można agentów federalnych w bojowym umundurowaniu. Na ulicach pojawi się także ponad 3 tysiące policjantów.

Do Wietrznego Miasta ściągają także demonstranci nie tylko z USA, ale także z wielu innych krajów świata. Protesty zapowiedzieli m.in. przedstawiciele ruchu Occupy, związkowcy, obrońcy praw człowieka, antyglobaliści i pacyfiści. Chociaż wszyscy podkreślają, że manifestacje będą miały charakter pokojowy, służby bezpieczeństwa na wypadek ewentualnych zamieszek postawione zostały w stan gotowości.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QzrS0BVJynM[/youtube]

km

Zobacz także: Szczyt NATO w Chicago. Zamknięte autostrady, ulice, parkingi

 

 

2 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks