REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Wiceprezydent Biden z wizytą w Illinois

Wiceprezydent Biden z wizytą w Illinois

-

Wizyta Joe Bidena w Peoria
fot. Wiceprezydent USA Joe Biden odwiedził w środę Peorię w stanie Illinois

W środę do miejscowości Peoria w stanie Illinois  przybywał z krótką wizytą wizeprezydent Stanów Zjednoczonych. Joe Biden wziął udział w konferencji zorganizowanej przez Centrum Zapobiegania Nadużyciom ( The Center for Prevention of Abuse). W wygłoszonym przemówieniu wiceprezydent opowiedział się za zintensyfikowaniem programów przeciwdziałąjących przemocy seksualnej i przemocy w rodzinie.

Joe Biden w 1994 roku pomógł w przegłosowaniu w Kongresie ustawy przeciwko przemocy wobec kobiet. W przemówieniu w Peoria nawiązał do niej, mówiąc , że w dalszym ciągu w Stanach Zjednoczonych wiele kobiet nie umie przeciwstawić się stosowanej wobec nich przemocy: ” Żaden mężczyzna, żaden mężczyzna, żaden mężczyzna pod żadnym pozorem, jedynie w obronie własnej, nie ma prawa podnieść ręki na kobietę. Żadnych wyjątków. Zero ” – grzmiał Joe Biden otrzymując owację od ponad tysiąca słuchaczy.

REKLAMA

Wiceprezydentowi w czasie wizyty w Peoria towarzyszyli, pochodzący z tego miasta, Ray LaHood, sekretarz transportu i demokratyczny senator z Illinois – Dick Durbin.

Była to czwarta wizyta  Joe Bidena w Illinois  od początku kadencji.

MB(CBN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks