REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoWicegubernator Simon nagrodzona za pracę na rzecz studentów

Wicegubernator Simon nagrodzona za pracę na rzecz studentów

-

Wicegubernator Sheila Simon, która odebrała nagrodę 2013 College Changes Everything Champion Award, wezwała wszystkich związanych ze szkolnictwem do kontynuowania pracy nad usuwaniem przeszkód w kończeniu studiów.

Sheila Simon fot. www2.illinois.gov
Sheila Simon fot. www2.illinois.gov

Doroczna nagroda jest przyznawana przez Illinois Student Assistance Commission (ISAC) osobom, które wniosły znaczący wkład w pomoc władzom stanowym w promowanie zdobywania wyższego wykształcenia.

REKLAMA

Simon powiedziała, że osoby rozpoczynające czteroletnie studia bezpośrednio po maturze stanowią zaledwie 30 proc. wszystkich studentów w kraju. Wyraziła przekonanie, że lepsza informacja i niskie oprocentowanie pożyczek studenckich pomogą osobom pobierającym naukę w niepełnym wymiarze godzin.

„W dalszym ciągu będę popierać udzielanie pomocy finansowej dla wszystkich studentów w Illinois oraz koncentrować się na reformach, które pomogą studentom z różnych środowisk zdobywać wykształcenie przekładające się na dobrze płatną pracę” – oświadczyła.

W ciągu dwu pierwszych lat na stanowisku wicegubernatora Simon przeprowadziła wizytacje w 12 uniwersytetach publicznych i 48 college’ach. Współpracuje ze studentami i wzywa Kongres do działania w kwestii oprocentowania pożyczek studenckich.

Od 1 lipca stopa procentowa niektórych federalnych pożyczek dla studentów została podwojona.

Wraz ze stanową radą szkolnictwa pracuje także nad programem nauczania matematyki w liceach, przedmiot ten jest największą akademicką barierą w drodze do ukończenia wyższych studiów.

Na konferencji, podczas której Sheila Simon otrzymała nagrodę za swoją działalność, spotykali się nauczyciele, studenci i ustawodawcy pracujący nad realizacją stanowego programu.

W celu wyjścia na przeciw potrzebom pracodawców, władze stanowe chcą, aby do 2025 roku 60 proc. dorosłych mieszkańców w wieku roboczym miało ukończone studia wyższe.

 (Inf. wł. – kc)

REKLAMA

2103181345 views

REKLAMA

2103181578 views

REKLAMA

2104977970 views

REKLAMA

2103181721 views

REKLAMA

2103181821 views

REKLAMA

2103181930 views