0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoWg. władz ryzyko zachorowania na koronawirusa w Illinois jest niskie

Wg. władz ryzyko zachorowania na koronawirusa w Illinois jest niskie

-

Przedstawiciele lokalnej służby zdrowia ocenili jako niskie ryzyko zachorowania na koronawirusa w Illinois.

Zdaniem lokalnej służby zdrowia, ryzyko zachorowania na koronawirusa w rejonie Chicago i w całym Illinois pozostaje niskie i nie ma potrzeby, aby opinia publiczna zmieniła swoje zachowanie w jakikolwiek sposób – nie trzeba nosić masek w miejscach publicznych i na pewno nie trzeba unikać Chinatown.

REKLAMA

Mabel Moy, szefowa Izby Handlowej w Chinatown, wezwała do wzywając ludzi do odwiedzania firm z obszaru Chinatown, z których wiele zanotowało 50 proc. spadek klientów.

Przedstawiciele lokalnej służby zdrowia wypowiadali się na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej bibliotece w Chinatown w ubiegłym tygodniu.

Jak zapewnili, nie ma żadnych oznak rozprzestrzenienia się choroby od dwóch potwierdzonych przypadków w Illinois. Potwierdzili, że nadal monitorują niektórych pracowników służby zdrowia, którzy opiekowali się chorym małżeństwem z Chicago, które zachorowało.

Przypomnijmy, że koronawirusem mężczyznę zaraziła jego małżonka, która wróciła z centralnych Chin 13 stycznia. Oboje zostali odizolowani i przeszli leczenie w Centrum Medycznym AMITA Health St. Alexius w Hoffman Estates. Aktualnie pozostają odizolowani w swoim domu, są monitorowani i przechodzą odpowiednie badania, powiedział dr Terry Mason, dyrektor wykonawczy Departamentu Zdrowia Publicznego Powiatu Cook.

– Zostaną oni upoważnieni do powrotu do swoich regularnych działań, po wyrażeniu zgody przez Krajowe Centrum Epidemiologiczne (CDC) i kiedy będziemy pewni, że nie ma ryzyka zakażenia dla innych – powiedział dr Mason.

Omawiając niskie ryzyko zarażenia w Illinois, służby sanitarne wskazały, że odkąd w styczniu rozpoczęto badania przesiewowe podróżnych przybywających z Chin na lotnisko O’Hare, żaden z nich nie wykazał żadnych potencjalnych objawów choroby.

Urzędnicy namawiali również do edukacji społeczeństwa, do wybierania wiarygodnych źródeł informacji o koronawirusie, np. na stronie internetowej CDC, a także w zaufanych źródłach lokalnych i stanowych.

(kk)

REKLAMA

2121770517 views

REKLAMA

REKLAMA

2121770537 views

REKLAMA

REKLAMA

2123566857 views

REKLAMA

2121770548 views

REKLAMA

2121770557 views

REKLAMA

2121770561 views