REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Weteran z nakazem deportacji nie dostał obywatelstwa

Weteran z nakazem deportacji nie dostał obywatelstwa

-

Urząd imigracyjny odrzucił wniosek o obywatelstwo weterana armii amerykańskiej i posiadacza zielonej karty, Miguela Pereza jr. Mężczyzna w każdej chwili może być deportowany do Meksyku.

39-letni weteran sił specjalnych USA Miguel Perez jr. wniósł o nadanie mu obywatelstwa amerykańskiego ze skutkiem wstecznym, z chwilą gdy w 2001 roku wstąpił do armii amerykańskiej. Wcześniej w lutym gubernator Rauner oddalił wniosek Pereza o ułaskawienie, nie wyjaśniając motywów swojej decyzji.

REKLAMA

Perez został aresztowany przez policję imigracyjną (Immigration and Customs Enforcement, ICE) po odbyciu siedmioletniego wyroku za przestępstwa narkotykowe.

Mężczyzna brał udział w dwóch misjach bojowych w Afganistanie, w 2002 i 2003 roku. Po powrocie z Aganistanu został zdiagnozowany z zespołem stresu pourazowego (PTSD), zaczął zażywać substancje odurzające i trafił do więzienia za przestępstwa narkotykowe. Perez twierdzi, że był przekonany że wraz z wstąpieniem do wojska automatycznie stał się obywatelem amerykańskim. Gdy po siedmiu latach odsiadki wychodził z zakładu karnego, aresztowała go policja imigracyjna.

Obecnie mężczyzna przebywa w centrum zatrzymań dla imigrantów w Wisconsin i oczekuje na deportację do Meksyku, z którego wyjechał w wieku ośmiu lat.

(jm, ao)

Na zdjęciu: Miguel Perez jr fot.arch. rodz.

2 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks