REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoWczesne głosowanie w Chicago przesunięte na 31 maja

Wczesne głosowanie w Chicago przesunięte na 31 maja

-

Wczesne głosowanie w Chicago w prawyborach, które odbędą się 28 czerwca, rozpocznie się dopiero we wtorek 31 maja w tzw. Superplacówce w centrum miasta. Termin rozpoczęcia wczesnego oddawania głosów w Chicago został dwukrotnie przesunięty. Ostatnia zmiana związana jest orzeczeniem sądu okręgowego powiatu Cook.

Chicagowska Komisja Wyborcza poinformowała w ostatnim komunikacie o przesunięciu terminu rozpoczęcia wczesnego głowania w Superplacówce przy 191 N.

REKLAMA

Clark (Lake i Clark) na wtorek 31 maja. Decyzja jest związana z ostatnimi orzeczeniami sądu powiatu Cook i uwzględnieniem ich na karcie do głosowania.

Wczesne głosowanie w Superplacówce miało ruszyć w czwartek 26 maja, czyli tydzień później od terminu planowanego na 19 maja. Ta zmiana miała uwzględnić niedawne zmiany w karcie do głosowania, w tym usunięcie pytania referendum dotyczącego mapy okręgów miejskich.

Sąd okręgowy powiatu Cook w ostatnich dniach wydał kilka ważnych decyzji. Orzekł, że w wyborach do Izby Reprezentantów w 1. okręgu zostanie usunięta kandydatka Stephany Rose Spaulding. Z kolei w wyborach szeryfa powiatu Cook na karcie do głosowania mogą pozostać nazwiska Carmen Navarro Gercone i Noland Rivera.

Te ostanie zmiany spowodowały przesunięcie terminu rozpoczęcia wczesnego głosowania w Chicago. Komisja Wyborcza potrzebuje dodatkowego czasu na uwzględnienie zmian na karcie do głosowania oraz przetestowanie urządzeń do głosowania przed prawyborami. Karty do głosowania korespondencyjnego również będą wysyłane od 31 maja.

Od 9 rano we wtorek 31 maja będzie można zagłosować w tzw. Superplacówce (Supersite) Chicagowskiej Rady Wyborczej przy 191 N. Clark (Lake i Clark). Superplacówka będzie otwarta od 31 maja do dnia wyborów 28 czerwca w następujących godzinach:

W ciągu tygodnia: 9 am – 6 pm

Sobota: 9 am – 5 pm

Niedziela: 10 am – 4 pm

W dniu wyborów 28 czerwca: 6 am – 7 pm

Od 20 do 24 czerwca godziny otwarcia Superplacówki będą przedłużone: 9 am – 7 pm.

Wczesne głosowanie we wszystkich 50 okręgach miejskich w Chicago rozpocznie się 13 czerwca i potrwa do 28 czerwca. Adresy wszystkich placówek wczesnego głosowania w poszczególnych okręgach można sprawdzić na stronie: www.chicagoelections.gov/po/early-voting.html

Wyborcy w Chicago mogą wcześniej głosować w którejkolwiek z tych placówek, niezależnie od tego, w którym okręgu mieszkają. Rejestracja wyborców (nowi wyborcy, zmiany nazwisk i aktualizacja miejsca zamieszkania) będzie dostępna we wszystkich placówkach wczesnego głosowania. Do zarejestrowania się po raz pierwszy, zmiany lub aktualizacji adresu potrzebne są dwa rodzaje dowodów tożsamości, z których jeden musi zawierać aktualny adres wyborcy.

Wyborcy z Chicago, którzy mają pytania, mogą zadzwonić do Chicagowskiej Rady Wyborczej pod numer 312-269-7900 lub drogą emailową cboe@chicagoelections.gov, a w języku polskim polishvote@chicagoelections.gov.

Poszukiwani sędziowie elekcyjni do czerwcowych prawyborów

Wczesne głosowanie w powiecie Cook (poza granicami miasta Chicago) zostało wyznaczone w dniach 13-27 czerwca.

Biuro sekretarza powiatu Cook poszukuje także wyborców z przedmieść Chicago do pełnienia funkcji sędziów elekcyjnych oraz techników do obsługi sprzętu do głosowania w lokalach wyborczych. Mile widziani są licealiści, studenci i osoby dwujęzyczne.

Sędziowie elekcyjni otrzymują wynagrodzenie w wysokości 200 dolarów, a technicy lokali wyborczych – 365 dolarów. Biuro sekretarza powiatu Cook zapewnia szkolenie na oba stanowiska.

Biuro zachęca również licealistów, studentów oraz osoby dwujęzyczne do rozważenia możliwości pełnienia funkcji sędziego w zbliżających się prawyborach.

Rolą sędziów elekcyjnych jest witanie wyborców, wpisywanie ich na listę, zapewnienie sprawnego funkcjonowania lokalu wyborczego i właściwej obsługi wyborców.

Technicy lokali wyborczych są odpowiedzialni za zaopatrzenie, ustawienie i sprawne funkcjonowanie sprzętu do głosowania.

Sędziami elekcyjnymi mogą być wyborcy zarejestrowani w powiecie Cook lub kwalifikujący się studenci lub licealiści, którzy ukończyli 16 lat.

Swoją kandydaturę można zgłaszać na stronie cookcountyclerk.com/work.

(tos/jm)

REKLAMA

2107216450 views

REKLAMA

2107216682 views

REKLAMA

2109013073 views

REKLAMA

2107216823 views

REKLAMA

2107216922 views

REKLAMA

2107217030 views