Strona główna Chicago W Winter Design Challenge zwyciężają kabiny i podgrzewane stoły

W Winter Design Challenge zwyciężają kabiny i podgrzewane stoły

-

Kabiny i podgrzewane stoły wygrywają w miejskim konkursie Winter Design Challenge, który ma pomóc chicagowskim restauratorom w zagospodarowaniu zewnętrznych przestrzeni restauracji. Zwycięscy autorzy projektów otrzymają po 5 tys. dolarów, a ich propozycje będą testowane w czasie trwania programu pilotażowego.

Jurorzy konkursu wybrali zwycięzców Winter Design Challenge – autorów projektów rozwiązań dla restauratorów, którzy mogą wykorzystać je podczas zimowych miesięcy.

Dwa zwycięskie projekty są podobne w zamyśle: obydwaj projektanci postawili zewnętrzne konstrukcje, we wnętrzu których goście mogą jeść i pić chronieni przed warunkami atmosferycznymi. Projekty obydwu rozwiązań zakładają, że będą to konstrukcje raczej małe, mieszczące małe spotkania towarzyskie – podstawowa kabina mieścić będzie 2 osoby, ale w połączonych kabinach będzie można gościć więcej osób.

Kabiny będą mieć przezroczyste okna. Projektanci założyli, że będą one stawiane na przestrzeniach parkingowych lub chodnikach.

Trzecim zwycięskim projektem jest projekt nazwany „Podgrzewane stoliki”, który zakłada użycie zmodyfikowanej formy japońskiego „kotatsu”, żeby ogrzać gości restauracji. „Kotatsu” to sposób podgrzewania stołu w Japonii, który ma na celu utrzymanie w cieple osób, które przy nim siedzą. Stoły są używane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i w zmodyfikowanej formie – na zewnątrz.

Restauracje, w których będzie prowadzony pilotaż rozwiązań, zostaną wybrane przez stanowe stowarzyszenie restauratorów (The Illinois Restaurant Association).

Do konkursu zgłoszono 640 projektów, 26 z nich znalazło się w finale. Jurorzy wybrali zwycięzców zwracając szczególną uwagę na wykonalność, innowacyjność, efektywność kosztową, bezpieczeństwo i funkcjonalność pomysłów.

(kk)

Zdjęcia: https://www.openideo.com/

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks