REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago W tym tygodniu ustawa o płacy minimalnej

W tym tygodniu ustawa o płacy minimalnej

-

fot.scross2601/pixabay.com
fot.scross2601/pixabay.com

Ustawa zakładająca podniesienie stawki płacy minimalnej do 15 dol. na godzinę zostanie przedstawiona w tym tygodniu w niższej izbie stanowego parlamentu.

REKLAMA

Jeden z autorów ustawy, demokratyczny poseł stanowy Will Guzzardi chce, aby Illinois poszło śladami stanów Kalifornia i Nowy Jork, zatwierdzając ustawę o podwyższeniu płacy minimalnej do 15 dol. na godzinę. Guzzardi przewiduje, że ustawa zostanie zatwierdzona przez obie izby stanowego parlamentu, napotka natomiast na opór gubernatora, który chciałby wprowadzenia niższych i bardziej rozłożonych w czasie podwyżek płac.

Ustawa forsowana przez demokratów zakłada podniesienie płacy minimalnej do 15 dol. za godzinę pracy do 2022 roku. Pierwsza podwyżka – z 8,25 na 9 dol. na godzinę weszłaby w życie z początkiem przyszłego roku. Ostatni raz płaca minimalna w Illinois wzrosła w 2011 roku.

40 proc. pracowników w Illinois zarabia obecnie poniżej 15 dol. na godzinę. Krytycy planowanej podwyżki podkreślają, że wyższe stawki będą obciążeniem dla pracodawców i zahamują rozwój przedsiębiorczości. W najnowszej ustawie znajduje się zapis o ulgach podatkowych dla właścicieli firm zatrudniających poniżej 50 pracowników. Ulgi mają zamortyzować koszty podniesienia wynagrodzeń.
(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA