REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoW sobotę pogrzeb zamordowanej Polki

W sobotę pogrzeb zamordowanej Polki

-

David i Beata Brocksom fot.Gurnee Police/Facebook
David i Beata Brocksom fot.Gurnee Police/Facebook

W sobotę, 10 października odbędzie się pogrzeb Beaty Brocksom, Polki zamordowanej 27 września w swoim domu w Gurnee. Sprawca,mąż ofiary, David Brocksom został oskarżony o morderstwo z premedytacją.

REKLAMA

Do tragedii doszło 27 września nad ranem w domu Beaty Brocksom w podchicagowskim Gurnee. 43-letni David Brocksom, mąż ofiary, przyjechał do Gurnee z Wisconsin Dells, gdzie zostawił dwoje dzieci: 9-letnią Jessice i 15-letniego Kevina. Małżeństwo było w separacji od 2011 r. i walczyło przed sądem o prawa do opieki nad dziećmi. Feralnej nocy David Brocksom przyjechał pod dom żony, aby porozmawiać z nią o rzekomym znęcaniu się nad dziećmi.

Beata Brocksom otworzyła drzwi ok. godz. 4. nad ranem; para zaczęła się kłócić. David Brocksom zeznał później, że nagle został uderzony przez żonę ciężkim przedmiotem w głowę i stracił przytomność. Kiedy się ocknął, kobieta stała nad nim celując z pistoletu. W trakcie szamotaniny broń wystrzeliła raniąc Polkę w podbródek. Kula utkwiła w kręgosłupie. Beata Brocksom próbowała uciekać przez okno, napastnik wyskoczył za nią i powalił ją na ziemię. Dopiero po chwili mężczyzna zorientował się, że Beata Brocksom przestała oddychać. Odciągnął ciało w pobliskie krzaki, przetarł zakrwawione szkła okularów i zbiegł z miejsca zbrodni, zabierając ze sobą broń i telefony komórkowe.

Ciało kobiety policja odnalazła kilka godzin później. David Brocksom został aresztowany w domu swojej matki w miejscowości Kenosha w stanie Wisconsin, dokąd pojechał bezpośrednio po zastrzeleniu żony. Kilka godzin później przed sądem powiatu Lake został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia, z kaucją ustaloną na 3 mln dolarów.

Jak wynika z dokumentów sądowych małżeństwo Brocksomów było związkiem burzliwym. W trakcie trwającej od 2011 r. sprawy rozwodowej David Brocksom dwukrotnie starał się o uzyskanie sądowego nakazu ochrony przed żoną; z kolei Beata Brocksom miała zwierzać się sąsiadom, że boi się o swoje życie.

Pogrzeb Beaty Brocksom odbędzie się w sobotę, 10 października na cmentarzu Maryhill w Niles. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 9.00 w bazylice św. Jacka pod adresem 3636 W. Wolfram St. w Chicago.

(gd)

REKLAMA

2119260089 views

REKLAMA

2119260182 views

REKLAMA

REKLAMA

2121056535 views

REKLAMA

2119260248 views

REKLAMA

2119260304 views

REKLAMA

2119260345 views