REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago W Rolling Meadows najnowszy stanowy punkt testowania na koronawirusa (WIDEO)

W Rolling Meadows najnowszy stanowy punkt testowania na koronawirusa (WIDEO)

-

Nowy punkt testowania na COVID-19 działa od piątku na parkingu szkolnym na północno-zachodnich przedmieściach. To dziesiąty ośrodek testowania prowadzony przez Gwardię Narodową Illinois i pierwszy, który powstał na terenie dystryktu szkolnego.

Parking liceum w Rolling Meadows od piątku stał się kolejnym punktem przeprowadzania testów na COVID-19 prowadzonym przez Gwardię Narodową Illinois.

REKLAMA

Punkt otwarty jest codziennie od 8 do 4 pm lub do wyczerpania testów. Na bezpłatny test może zgłosić się każdy, kto doświadcza symptomów choroby. Nie trzeba mieć skierowania od lekarza, lecz tylko pokazać dowód tożsamości. Specjalne udogodnienia obowiązują dla pracowników służby zdrowia, ratowników medycznych i innych osób szczególnie narażonych na kontakt z wirusem, w tym również pracowników sklepów, aptek, restauracji i stacji benzynowych. Według Gwardii Narodowej, ośrodek jest w stanie testować do 750 osób dziennie.

Burmistrz Rolling Meadows powiedział, że pomysł punktu testowania na parkingu szkolnym nie był konsultowany z władzami miasta, a niektórzy mieszkańcy wyrazili niepokój w związku z bezpieczeństwem i wzmożonym ruchem w okolicy.

Przedmieście celowo zostało wybrane na siedzibę stanowego punktu testowania, gdyż 24 proc. populacji Rolling Meadows (23,5 tys. mieszkańców) to Latynosi, wśród których notuje się obecnie największą liczbę zachorowań w Chicago i powiecie Cook.
(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks