REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago W powiecie Lake papierosy kupisz od 21 roku życia

W powiecie Lake papierosy kupisz od 21 roku życia

-

fot.pixabay.com

Powiat Lake, jako pierwszy w Illinois, zdecydował o podniesieniu limitu wiekowego przy sprzedaży wyrobów tytoniowych. Od stycznia papierosy i inne wyroby tytoniowe będą mogły tam kupić osoby, które ukończyły 21 lat.

REKLAMA

Władze powiatu Lake podjęły decyzję o podniesieniu limitu wiekowego przy sprzedaży wyrobów tytoniowych. Przepisy mają wejść w życie z początkiem 2018 roku. Rada powiatu podjęła decyzję o zmianie przepisów niemal jednogłośnie, przy jedynie dwóch głosach przeciw.

Powiat Lake jest pierwszym w Illinois, który podnosi limit wiekowy przy sprzedaży wyrobów tytoniowych, w tym również e-papierosów z 18 na 21 lat. Do tej pory ograniczenia tego typu wprowadzano na poziomie poszczególnych miejscowości. Zaostrzone kryteria obowiązują już w m.in. w Deerfield, Highland Park, Lincolnshire, Vernon Hills i Buffalo Grove.

Przepisy podwyższające limit wiekowy zostały wprowadzone po konsultacjach ze stanowym departamentem zdrowia. Badania jednoznacznie wskazują, że 95 proc. dorosłych palaczy zaczynało palić przed osiągnięciem pełnoletności. Inne badania dowodzą, że podwyższenie limitu wiekowego przy sprzedaży papierosów i wyrobów tytoniowych zmniejsza wśród młodzieży liczbę palaczy o 25 procent. (gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks