REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago W poniedziałek Obama z wizytą Chicago

W poniedziałek Obama z wizytą Chicago

-

Barack Obama fot.Erik S. Lesser/EPA
Barack Obama fot.Erik S. Lesser/EPA

Były prezydent Barack Obama zawita do Chicago w poniedziałek 24 kwietnia z pierwszym oficjalnym wystąpieniem od czasu odejścia z urzędu. Na Uniwersytecie Chicagowskim weźmie udział w dyskusji na temat postaw obywatelskich i zaangażowania w lokalne społeczności.

REKLAMA

Obama będzie przemawiał w rodzinnym Hyde Park w Logan Center for the Arts pod adresem 915 E. 60th St. o godz. 11. W dyskusji weźmie udział sześciu działaczy społecznych, m.in. uczniowie z lokalnego liceum i studenci – powiedział rzecznik byłego prezydenta Kevin Lewis gazecie „Chicago Sun-Times”.

Wydarzenie jest częścią obietnicy byłego prezydenta w zaangażowanie w budowę nowego pokolenia liderów. Wstęp możliwy jest tylko z zaproszeniami, z których część zarezerwowana jest dla studentów lokalnych uczelni, w tym Chicago University, Loyola University, Chicago State University oraz Northwestern University.

Do Chicago były prezydent przyleci już w niedzielę, lecz szczegółowe plany jego wizyty nie są znane. Będzie to druga wizyta w Wietrznym Mieście od czasu zakończenia kadencji 20 stycznia. Ostatni raz Barack Obama odwiedził Chicago 15 lutego, kiedy wziął udział w spotkaniach dotyczących swojej fundacji i planów budowy Centrum Prezydenckiego w okolicy Jackson Park.

(jm)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks