REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago W Niles i na innych przedmieściach maski obowiązkowe

W Niles i na innych przedmieściach maski obowiązkowe

-

Pięć kolejnych północno-zachodnich przedmieść wydało rozporządzenia wymagające przykrywania nosa i ust w miejscach, gdzie przebywają inni ludzie. Wcześniej obowiązek noszenia masek ochronnych w związku z pandemią koronawirusa wydały Skokie, Glenview i Cicero.

Władze Niles, Morton Grove, Northbrook, Highland Park i Wilmette dołączyły do grupy przedmieść, które wymagają od mieszkańców lub odwiedzających miejsca publiczne, gdzie obecni są inni ludzie, noszenia maski z materiału lub przykrywania nosa i ust w innej formie.

REKLAMA

Burmistrz Niles Andrew Przybyło w piątek wydał rozporządzenie nakazujące mieszkańcom zakrywanie nosa i ust w miejscach publicznych. Weszło ono w życie w trybie natychmiastowym.

Nakaz odnosi się do wszystkich osób, które przebywają poza domem w miejscach, gdzie obecni są inni ludzie, np. podczas robienia zakupów spożywczych lub odwiedzania biznesów, które są otwarte, ponieważ ich działalność jest uznana za niezbędną dla społeczeństwa. Nakaz nie obowiązuje podczas spacerów, przejażdżek rowerowych oraz jazdy samochodem.

Choć policja z Niles nie egzekwuje nakazu i nie ma kary za łamanie go, to właściciele czynnych biznesów mogą odmówić obsługi osobom, które nie stosują się do zarządzenia.

Podobny nakaz wszedł w życie w sąsiednim Morton Grove, gdzie za nieprzestrzeganie nakazu policja może wydać ostrzeżenie, a nawet wypisać mandat.

W Northbrook od poniedziałku weszło w życie rozporządzenie, które nakazuje osobom powyżej pięciu lat noszenie masek domowej roboty, szalików lub chust zakrywających nos i usta podczas konieczności wyjścia z domu. Maski medyczne, zdaniem władz, powinny być zarezerwowane dla pracowników służby zdrowia. Limitowana ilość masek ma być dostępna w tym tygodniu dla mieszkańców.

W Highland Park nakaz obejmuje osoby powyżej drugiego roku życia. Na miejskiej stronie internetowej można znaleźć instrukcje dotyczące wykonania masek, w tym również tych, które nie wymagają szycia.

W Wilmette z nakazu wyłączeni są m.in. ogrodnicy i pracownicy zieleni, prywatni wykonawcy i listonosze.

Według wytycznych krajowego centrum ds. chorób zakaźnych (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) maski powinny być zrobione z kilku warstw materiału, dobrze przylegać do twarzy, jednocześnie nie ograniczając oddychania.

Gubernator Illinois J.B. Pritzker zalecił mieszkańcom zakrywanie nosa i ust podczas przebywania w miejscach publicznych, lecz nie wprowadził ogólnostanowego obowiązku używania masek. Do końca kwietnia w całym Illinois obowiązuje nakaz pozostania w domach w związku z pandemią koronawirusa.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks