REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoW niedzielę upływa termin zapisów do Obamacare

W niedzielę upływa termin zapisów do Obamacare

-

fot.DarkoStojanovic/pixabay.com
fot.DarkoStojanovic/pixabay.com

W niedzielę, 31 stycznia upływa termin zapisów do programu ubezpieczeń medycznych zwanego potocznie Obamacare. Jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, to jeszcze tylko przez kilka dni możesz wykupić polisę na rok 2016.

REKLAMA

Obamacare ma zapewnić każdemu ubezpieczenie po przystępnej cenie, nawet osobom przewlekle chorym i niezamożnym. Polisy ubezpieczeniowe sprzedawane są przez prywatne firmy asekuracyjne na wolnym rynku, na tzw. giełdach ubezpieczeniowych.

Obecnie każdy Amerykanin ma obowiązek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. W ostatnim roku wzrosły kary za brak ubezpieczenia i w roku 2016 wynoszą 2,5 proc. twojego przychodu. Kary mogą przekroczyć nawet tysiąc dolarów na rodzinę. Poza okresem powszechnych zapisów, który upływa z końcem stycznia, polisy można kupić tylko w razie zaistnienia wyjątkowych sytuacji życiowych.

Do 23 stycznia wykupiło nową polisę ubezpieczeniową lub przedłużyło ważność już posiadanej ponad 1,3 mln mieszkańców Illinois, w tym ponad 286 tys. chicagowian.

– Termin zapisów upływa wkrótce. Pomożemy w wyborze polisy, by nikt nie był obciążony karą, która może sięgać nawet 695 dol. na osobę – wyjaśnia sekretarz zdrowia Sylvia Burwell. Przyznaje, że 74 proc. mieszkańców Illinois objętych Obamacare otrzymuje dotacje rządowe obniżające koszt ubezpieczenia.

Władze Chicago organizują w najbliższy weekend spotkania ze specjalistami ubezpieczeniowymi, podczas których będzie można zakupić polisę. W sobotę można będzie nabyć ubezpieczenie w Chicago Urban League, 4510 S. Michigan Ave. i Community First Medical Center przy 5645 W. Addison Street.

W piątek, sobotę i niedzielę podobne giełdy ubezpieczeniowe będą się odbywały w Komed Holman Health Center, 4259 S. Berkeley Ave. oraz w filiach Presence Saints Mary and Elizabeth Medical Center.

Więcej informacji można uzyskać na portalu www.getcoveredillinois.com. (ak)

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli Ameryka chce pod względem zdrowotnym w ciągu 10 lat skończyć na poziomie Polskiego NFZ- czyli totalnego gówna i badziewia. to popierajcie Obamacare. . Jeżeli zaś\chcecie nofmalnosci to omijajcie łobamacare z daleka. W Polsce już przymierzamy się do likwidacji NFZ i wprowadzenia indywidualnych prywatnych ubezpieczeń. czy li co my chcemy z gówna wyjść, a wy chcecie nas tam zastąpić? Obama ma na razie poduszkę finansowa, więc jest mądry, ale ta poduszka nie będzie trwała wieczne. Nie ufajcie socjalistom. Pozdrawiam 🙂

REKLAMA

2125980906 views

REKLAMA

REKLAMA

2125980923 views

REKLAMA

REKLAMA

2127777243 views

REKLAMA

2125980933 views

REKLAMA

2125980937 views

REKLAMA

2125980941 views