REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoW miniony weekend 46 postrzelonych w Chicago. Jedna z ofiar trafiona kilkadziesiąt...

W miniony weekend 46 postrzelonych w Chicago. Jedna z ofiar trafiona kilkadziesiąt razy przed więzieniem powiatu Cook

-

11 osób zostało zabitych, a kolejne 35 rannych w ulicznych strzelaninach, do których doszło w Chicago od piątkowego popołudnia do poniedziałkowego poranka. Wśród ofiar – mężczyzna, który właśnie był zwalniany z aresztu. 

Trzy osoby zostały postrzelone przed więzieniem powiatu Cook podczas zasadzki w sobotę wieczorem – poinformowała policja chicagowska. Mężczyzna, który najwyraźniej był celem ataku został postrzelony kilkadziesiąt razy i zmarł.

REKLAMA

Według policji, zamordowany Londre Sylvester był zamierzonym celem ataku, postrzelone w tym samym ataku kobiety były przypadkowymi ofiarami. Sylvester został „właśnie zwolniony” z aresztu – warunkiem jego kaucji był elektroniczny monitoring. On i 60-letnia kobieta szli „do oczekującego pojazdu, kiedy kilku nieznanych napastników wysiadło z dwóch oddzielnych pojazdów i wszyscy zaczęli strzelać w kierunku Sylvestra, trafiając go wielokrotnie – czytamy w raporcie policji.

Zdarzenie miało miejsce w okolicy więzienia powiatu Cook przy 2700 West 27th Street w Little Village około godziny 20:50 w sobotę. Sylvester został przewieziony do szpitala Mount Sinai, gdzie o godzinie 21:25 stwierdzono jego zgon.

Według raportu koronera Sylvester doznał aż 64 ran postrzałowych głowy i innych części ciała.

60-letnia kobieta, towarzysząca Sylvestrowi została postrzelona w kolano, jej stan określa się jako dobry. Postrzelona w twarz 30-latka, która spacerowała w okolicy przebywa w dobrym stanie w szpitalu.

Rzecznik biura szeryfa powiatu Cook odmówił komentarza na temat strzelaniny „z ostrożności”, mówiąc, że nie chce przeszkadzać w śledztwie w sprawie zabójstwa.
Według policji, osoby, które przygotowały i przeprowadziły zasadzkę, uciekły z miejsca zdarzenia w różnych kierunkach. Chicagowska policja sprawdza monitoring z miejsca zdarzenia i okolic w poszukiwaniu dowodów.

Sylvester został aresztowany w związku z naruszeniem warunków zwolnienia za kaucją w sprawie o posiadanie broni z 2020 roku. 1 lipca sędzia nakazał zatrzymanie Sylvestra za kaucją w wysokości 50 tys. dolarów. W piątek Sylvester wpłacił wymaganą kaucję w wysokości 5 tys. dolarów w piątek.

Do pozostałych strzelanin dochodziło głównie w południowych i zachodnich dzielnicach Chicago: West Pullman, Roseland, Englewood, Lower West Side, West Garfield Park, lecz także w University Village, gdzie w piątek wieczorek raniony został 59-latek idący ulicą.

Szef chicagowskiej policji David Brown w poniedziałek po południu miał spotkać się z prezydentem Bidenem i innymi liderami z całego kraju, aby dyskutować problem przemocy z bronią palną w dużych miastach.

W poprzedni, wydłużony świąteczny weekend lipca, w Chicago postrzelono 104 osoby, w tym 19 śmiertelnie. Weekend został uznany za najbardziej krwawy w tym roku.

(kk, jm)

REKLAMA

2119162038 views

REKLAMA

2119162132 views

REKLAMA

REKLAMA

2120958486 views

REKLAMA

2119162201 views

REKLAMA

2119162257 views

REKLAMA

2119162302 views