REKLAMA

2131289747 views

REKLAMA

2131289745 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoW kolejce do VA jak do Disneylandu? Politycy z Illinois krytykują skandaliczną...

W kolejce do VA jak do Disneylandu? Politycy z Illinois krytykują skandaliczną wypowiedź

-

Bob McDonald niefortunnie porównał kolejki weteranów czekających na pomoc do kolejek parkach Disneya fot.Daniel Barry/EPA
Bob McDonald niefortunnie porównał kolejki weteranów czekających na pomoc do kolejek parkach Disneya fot.Daniel Barry/EPA

Parlamentarzyści z Illinois, podobnie jak inni politycy w całym kraju, krytykują federalnego szefa ds. weteranów za skandaliczną wypowiedź. Senator Mark Kirk i kongresmenka Tammy Duckworth wyrazili oburzenie, że szef Departamentu ds. Weteranów Bob McDonald przyrównał długie oczekiwanie na usługi świadczone przez Veterans Administration (VA) do stania w kolejce do Disneylandu.

REKLAMA

W odpowiedzi na zarzuty opieszałości w obsłudze petentów przez VA McDonald powiedział, że nikt nie narzeka stojąc w kolejce do lunaparku, bo “liczy się efekt końcowy i satysfakcja”. Przekonywał, że analogicznie powinno być w przypadku kombatantów.

Republikański senator z Illinois Mark Kirk stwierdził, że Johnson “powinien się wstydzić swej wypowiedzi”. Demokratyczna kongresmenka Tammy Duckworth określiła komentarz jako “przejaw znieczulicy” i jako “mocno krzywdzący weteranów”.

Przypomnijmy, że Kirk ubiega się o reelekcję na sprawowany urząd, a Duckworth jest jego rywalką wyborczą. Oboje są weteranami sił zbrojnych USA. Kirk był oficerem rezerwy marynarki wojennej, a Duckworth straciła obie nogi w Iraku, gdy jako żołnierz gwardii narodowej pilotowała helikopter bojowy.

Pod naporem krytyki McDonald próbował tłumaczyć, że nie jest ważne to, jak długo weterani czekają na świadczenia, ale czy są z nich zadowoleni. Mimo to pojawiły się apele, by podał się do dymisji, już nie tylko ze względu na skandaliczną wypowiedź, ale z powodu złego zarządzania Departamentem ds. Weteranów.

Jak podkreśliła Duckworth, kombatanci i żołnierze nie powinni w ogóle czekać na serwisy medyczne, których pilnie potrzebują i które się im należą. Domagała się, by McDonald natychmiast wprowadził reformy redukujące okres oczekiwania i podnoszące poziom opieki medycznej.

(ao)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2126580698 views

REKLAMA

REKLAMA

2126580715 views

REKLAMA

REKLAMA

2128377035 views

REKLAMA

2126580725 views

REKLAMA

2126580729 views

REKLAMA

2126580733 views