REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago W Indianie maski obowiązkowe

W Indianie maski obowiązkowe

-

Od poniedziałku w Indianie obowiązuje noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych oraz wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest dystansowanie społeczne. Władze wprowadziły wymóg w związku z rosnącą liczbą zachorowań oraz śmierci na koronawirusa w tym stanie.

Noszenie masek od poniedziałku 27 lipca obowiązuje w Indianie wszystkie osoby powyżej 8 roku życia. Gubernator stanu Eric Holcomb zapowiedział w zeszłym tygodniu, że wymóg obejmie również wszystkich uczniów klas od trzeciej wzwyż oraz personel szkolny.

REKLAMA

W niedzielę w Indianie zanotowano 860 nowych zachorowań na COVID-19 i osiem przypadków śmiertelnych. Ogólny wskaźnik pozytywnych wyników testów wynosił 8,9 proc. Dla porównania w Illinois siedmiodniowy wskaźnik pozytywnych wyników testów wynosił 3,7 proc.

Za niestosowanie się do nowego wymogu nie przewidziano jednak kar. Gubernator zrezygnował z planowanej kary grzywny w obliczu sprzeciwu niektórych organów ścigania oraz konserwatywnych legislatorów. Zapowiedział, że wdrażanie obowiązku noszenia maseczek pozostawia lokalnym departamentom zdrowia.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks