REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago W Illinois tylko 7 tys. osób zapisało się do Obamacare

W Illinois tylko 7 tys. osób zapisało się do Obamacare

-

W nieco szybszym niż dotychczas tempie rośnie liczba mieszkańców Illinois zapisujących się  do Obamacare, federalnego programu opieki zdrowotnej, ale w dalszym ciągu liczba uczestników programu jest dużo niższa od przewidywań.

obamacare_illinois
fot.getcoveredillinois.gov

REKLAMA

Ponad 7 tys. mieszkańców naszego stanu zarejestrowało się do prywatnych polis ubezpieczeniowych oferowanych na witrynie HealthCare.gov, która przez długi czas nie funkcjonowała prawidłowo.

Aktualnie liczba uczestników Obamacare w Illinois jest wyższa niż w pierwszym miesiącu programu, gdy było ich zaledwie 1,370, jednak nadal są to liczby dalekie od rządowych założeń, które optymistycznie sięgały 24 tysięcy.

W skali całego kraju liczba uczestników zarejestrowanych w Obamacare − jak podaje raport federalnego Departamentu ds. Zdrowia i Opieki Społecznej  (DHHS) −  wynosi 364,682, z czego w samym Illinois − 7,043.

Na razie Illinois rejestruje do Obamacare za pośrednictwem rządowego portalu internetowego, ale od przyszłego roku ma uruchomić swój własny.

 Jak stwierdza raport, od 1 października ogółem 67,036 mieszkańców Illinois złożyło podania za pośrednictwem federalnej giełdy, aplikując o ubezpieczenia w imieniu własnym, współmałżonków i dzieci.

Około 40 procent tych, którym pozwolono kupić ubezpieczenia na giełdzie, kwalifikuje się do federalnych subsydiów.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks