REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago W Illinois płacimy najwyższe podatki w kraju

W Illinois płacimy najwyższe podatki w kraju

-

fot.Dariusz Lachowski/Carlos Jorge Monteiro/PAP/EPA
fot.Dariusz Lachowski/Carlos Jorge Monteiro/PAP/EPA

Illinois jest ostatnim amerykańskim stanem, w którym chciałby żyć przeciętny podatnik. Sondaż portalu WalletHub.com umieszcza nasz stan na 51. miejscu listy, jeśli chodzi o wysokość podatków płaconych przez przeciętnego mieszkańca. Lista obejmuje wszystkie stany oraz stołeczny Dystrykt Kolumbii.

– Amerykańskie gospodarstwo domowe przeciętnie każdego roku płaci podatki federalne w wysokości ok. 17 tys. dolarów. W tym względzie wszyscy jesteśmy obciążeni mniej więcej jednakowo; istnieją jednak istotne różnice w wysokości uiszczanych podatków stanowych – czytamy we wprowadzeniu do raportu WalletHub.

Raport nie podaje, czego podatnicy mogą spodziewać się w poszczególnych stanach w zamian za swoje inwestycje. Potwierdza natomiast, że mieszkańcy Illinois zapłacili średnio 7719 dol. w postaci podatków stanowych, co stanowi sumę o 37 proc. większą niż średnia krajowa.

Najmniej obciążeni są Alaskańczycy, którzy średnio płacą fiskusowi 2993 dol., ok. 47 proc. mniej niż wynosi krajowa średnia.

Spośród stanów sąsiadujących z Illinois, Missouri znalazło się na 30 miejscu listy, Indiana na 35, Kentucky na 37, Iowa na 43 i Wisconsin na 49.

Gubernator Rauner odracza swoje podatki

Gubernator Illinois Bruce Rauner nie przedłożył swoich rozliczeń podatkowych w obowiązującym terminie 15 kwietnia. Jak podaje jego rzecznik, gubernator, podobnie jak w roku ubiegłym, złożył wniosek o przedłużenie terminu składania zeznań podatkowych.

Rauner, będący jednym z najbogatszych mieszkańców Illinois, znajdzie się w wąskim gronie multimilionerów, którzy w tym sezonie podatkowym mogą liczyć na nieoczekiwany przypływ gotówki. Urzędujący gubernator otrzyma ponad 750 tys. dol., gdyż przestała obowiązywać dodatkowa opłata podatkowa w wysokości 1,25 procent.

Przesunięty termin rozliczeń dla ofiar tornad

Gubernator przedłużył termin składania zeznań podatkowych ofiarom ubiegłotygodniowych tornad, które nawiedziły części powiatów DeKalb i Ogle w Illinois.

Ofiary cyklonu mogą składać rozliczenia podatkowe do 31 października bez ponoszenia kary.

Rauner przyznał, że mieszkańcy dotkniętych klęską żywiołową społeczności powinni skoncentrować swe wysiłki na odbudowie zamiast na dotrzymywaniu terminów. Dodał, iż rodziny i biznesy, które poniosły materialne straty powinny składać zeznania podatkowe dopiero wtedy, gdy dojdą do siebie.

Biuro gubernatora wyjaśniło, że podatnicy wybierający możliwość odroczonych zeznań podatkowych powinni umieścić na kopercie oraz na każdej stronie rozliczenia napis na czerwono: “Tornado April 2015”. (ak)

1 KOMENTARZ

  1. A jak nie beda wysokie a skad wezma pieniadze na te wszystkie socjalne pomoce na te darmowe ubezpieczenia to musza najpierw ograniczyc ja nie jestem przeciw biednym ale jestem przeciw takim ludziom nie powinni z tego korzystac bo oklamuja aby dostac darmowe ubezpieczenie lub link kart wystarczy przedstawic 2 ostatnie czeki to jest nonsens bo jezeli ja pracuje dla siebie to wiadomo ze wystawie sobie takie aby sie zakwalifikowac. Powinny byc sprawdzane konta tych ludzi jakimi autami jezdza i ile razy w ciagu roku sa na wakacjach rozliczenie roczne tez tu nie pomoze bo oni rozliczaja sie z takiej kwoty aby dalej korzystac z socjalnego

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powrót Boeinga 737 MAX

Pamiętny dzień z prezydentem

Chichot norek

Nowojorski kult

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks