REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago W Illinois nowe restrykcje dla supermarketów. Kasyna i muzea zamknięte

W Illinois nowe restrykcje dla supermarketów. Kasyna i muzea zamknięte

-

Nowe restrykcje skierowane w branżę handlu detalicznego oraz zamknięcie kasyn ogłosił we wtorek gubernator Illinois J.B. Pritzker. Te kroki mają na celu spowolnienie szalejącej w Illinois pandemii koronawirusa.

Od piątku większość sklepów w całym Illinois, w tym supermarkety, będzie mogło przyjmować tylko 25 proc. klientów. Sklepy spożywcze nadal będą mogły obsługiwać 50 proc. klientów. Zamknięte zostaną kasyna i salony gier hazardowych. Decyzje o funkcjonowaniu szkół mają pozostać w rękach lokalnych dystryktów. Siłownie pozostaną otwarte, lecz odwołane zostaną grupowe zajęcia

We wtorek w Illinois zanotowano 12 601 nowych potwierdzonych i przypuszczalnych zakażeń koronawirusem. Był to już dwunasty dzień z rzędu, kiedy liczba zachorowań przekroczyła dziesięć tysięcy. Potwierdzono również 97 zgonów.

Gubernator Pritzker już wielokrotnie ostrzegał przed możliwością wprowadzenia dalszych obostrzeń w poszczególnych regionach; nie wykluczał również ogólnostanowego nakazu pozostania w domach.

W całym stanie restauracje i bary już teraz mogą obsługiwać klientów tylko w ogródkach, albo wydając zamówienia na wynos. Surowsze restrykcje obowiązują już na południowych i zachodnich przedmieściach Chicago, a także w południowej części Illinois. Zakładają one ograniczenie liczby gości przy stolikach w barach i restauracjach do sześciu. Zabronione są prywatne zgromadzenia powyżej dziesięciu osób. Lokale w całym stanie mogą obsługiwać gości tylko w ogródkach lub wydawać zamówienia na wynos.

W zeszłym tygodniu służby zdrowia publicznego Illinois w środę wydały nowe zalecenia nawołujące wszystkich mieszkańców stanu do pozostania w domach przez najbliższe trzy tygodnie i opuszczanie ich tylko, jeśli jest to absolutnie konieczne, np. po zakupy spożywcze lub na test koronawirusa. Jednocześnie wezwały pracodawców do umożliwienia pracownikom pracy z domu, chyba że fizyczne przebywanie w miejscu pracy jest niezbędne.

Już od paru tygodni służby zdrowia publicznego ostrzegają przed podróżowaniem w Święto Dziękczynienia i zachęcają, by spędzić je w swoich domach w otoczeniu domowników.

Zalecenie pozostania w domach od poniedziałku obowiązuje również w Chicago oraz na przedmieściach powiatu Cook.

(jm)

1 KOMENTARZ

  1. Kolejny “popis” tego nieudacznika, który nie sprawdził się biznesie, więc rodzina przeznaczyła go do polityki i został gubernatorem. Takie ograniczenia tylko wzmagają panikę i nie spowodują obniżenia ilości zakażeń. Przy ograniczonej ilości kupujących w sklepach, kolejki przed sklepami będą także źródłami zakażeń.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks