REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago W Illinois najwyższa liczba zachorowań od początku pandemii

W Illinois najwyższa liczba zachorowań od początku pandemii

-

Rekordową liczbę nowych przypadków koronawirusa i najwyższą od czerwca liczbę zgonów zanotowano w Illinois w ciągu doby ze środy na czwartek. Łączna liczba zgonów na COVID-19 w naszym stanie od początku pandemii przekroczyła już 10 tysięcy.

W czwartek dobowy wskaźnik zachorowań na COVID-19 wyniósł w naszym stanie 9925 – poinformował Illinois Department of Public Health. To najwyższa liczba nowych przypadków koronawirusa od początku pandemii. Jednocześnie wzrosła też liczba zgonów – w czwartek zanotowano ich 97 i jest to najwyższy bilans zgonów od 4 czerwca br.

Po czwartkowych statystykach wskaźnik zachorowalności w Illinois podskoczył z 8,5 do 9,1 procent. Łączna liczba zachorowań od początku pandemii sięgnęła w czwartek 447 491, zaś liczba zgonów – 10 030.

Od początku pandemii w Illinois przeprowadzono już ponad 8,1 milionów testów.

Liczba hospitalizacji również utrzymuje się na wysokim poziomie. Dyrektor Illinois Department of Public Health, dr Ngozi Ezike, ostrzegała w tym tygodniu przed możliwym brakiem łóżek szpitalnych w mniej zaludnionych powiatach Illinois.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks