REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoW czwartek rusza wczesne głosowanie w Chicago

W czwartek rusza wczesne głosowanie w Chicago

-

Poszukiwani sędziowie elekcyjni do czerwcowych prawyborów

Już w czwartek 26 maja w Chicago rusza wczesne głosowanie w prawyborach, które odbędą się 28 czerwca. Wybieramy w nich kandydata na gubernatora z ramienia Demokratów oraz Republikanów oraz kandydatów na lokalne urzędy. Biuro sekretarza powiatu Cook poszukuje chętnych do pełnienia funkcji sędziów elekcyjnych oraz techników do lokali wyborczych. Mile widziani są licealiści, studenci i osoby dwujęzyczne.

REKLAMA

Od 9 rano będzie można zagłosować w tzw. Superplacówce (Supersite) Chicagowskiej Rady Wyborczej przy 191 N.  Clark (Lake i Clark). Superplacówka będzie otwarta od 26 maja do dnia wyborów 28 czerwca w następujących godzinach:

W ciągu tygodnia: 9 am – 6 pm

Sobota: 9 am – 5 pm

Niedziela: 10 am – 4 pm

W dniu wyborów 28 czerwca: 6 am – 7 pm

Od 20 do 24 czerwca godziny otwarcia Superplacówki będą przedłużone: 9 am – 7 pm.

fot. Peter Serocki

Termin wczesnego głosowania w Chicago w Superplacówce został przesunięty o tydzień, z 19 maja, aby uwzględnić niedawne zmiany w karcie do  głosowania, w tym usunięcie pytania referendum dotyczącego mapy okręgów miejskich, a także przeprowadzić wszelkie niezbędne korekty kart do głosowania i przedwyborcze testy maszyn do głosowania. Karty do głosowania korespondencyjnego będą wysyłane do wyborców na początku przyszłego tygodnia.

Wczesne głosowanie we wszystkich 50 okręgach miejskich w Chicago rozpocznie się 13 czerwca i potrwa do 28 czerwca. Adresy wszystkich placówek wczesnego głosowania w poszczególnych okręgach można sprawdzić na stronie: www.chicagoelections.gov/po/early-voting.html

Wyborcy w Chicago mogą wcześniej głosować w którejkolwiek z tych placówek, niezależnie od tego, w którym okręgu mieszkają. Rejestracja wyborców (nowi wyborcy, zmiany nazwisk i aktualizacja miejsca zamieszkania) będzie dostępna we wszystkich placówkach wczesnego głosowania. Do zarejestrowania się po raz pierwszy, zmiany lub aktualizacji adresu potrzebne są dwa rodzaje dowodów tożsamości, z których jeden musi zawierać aktualny adres wyborcy.

Wyborcy z Chicago, którzy mają pytania, mogą zadzwonić do Chicagowskiej Rady Wyborczej pod numer 312-269-7900 lub drogą emailową cboe@chicagoelections.gov, a w języku polskim polishvote@chicagoelections.gov.

W zeszłym tygodniu ruszyło wczesne głosowanie w powiatach DuPage, Kane, Lake, McHenry i Will. Wczesne głosowanie w powiecie Cook (poza granicami miasta Chicago) zostało wyznaczone w dniach 13-27 czerwca.

Biuro sekretarza powiatu Cook poszukuje także wyborców z przedmieść Chicago do pełnienia funkcji sędziów elekcyjnych oraz techników do obsługi sprzętu do głosowania w lokalach wyborczych. Mile widziani są licealiści, studenci i osoby dwujęzyczne.

Sędziowie elekcyjni otrzymują wynagrodzenie w wysokości 200 dolarów, a technicy lokali wyborczych – 365 dolarów. Biuro sekretarza powiatu Cook zapewnia szkolenie na oba stanowiska.

Biuro zachęca również licealistów, studentów oraz osoby dwujęzyczne do rozważenia możliwości pełnienia funkcji sędziego w zbliżających się prawyborach.

Rolą sędziów elekcyjnych jest witanie wyborców, wpisywanie ich na listę, zapewnienie sprawnego funkcjonowania lokalu wyborczego i właściwej obsługi wyborców.

Technicy lokali wyborczych są odpowiedzialni za zaopatrzenie, ustawienie i sprawne funkcjonowanie sprzętu do głosowania.

Sędziami elekcyjnymi mogą być wyborcy zarejestrowani w powiecie Cook lub kwalifikujący się studenci lub licealiści, którzy ukończyli 16 lat.

Swoją kandydaturę można zgłaszać na stronie cookcountyclerk.com/work.

(jm)

REKLAMA

2107256727 views

REKLAMA

2107256959 views

REKLAMA

2109053350 views

REKLAMA

2107257100 views

REKLAMA

2107257199 views

REKLAMA

2107257307 views