REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago W Chicago wchodzi w życie amnestia mandatowa

W Chicago wchodzi w życie amnestia mandatowa

-

fot.Rob/Flickr
fot.Rob/Flickr

W niedzielę rusza w Chicago program amnestyjny, który zezwoli na zapłacenie zaległych mandatów i uregulowanie innych zaległości wobec miasta bez konieczności wnoszenia karnych opłat za zwłokę. Program potrwa do 31 grudnia.

Burmistrz Rahm Emanuel zamierzał wprowadzić w życie już 1 listopada amnestię na mandaty za nielegalne parkowanie i przejechanie na czerwonym świetle, zaległe podatki oraz niezapłacone kary administracyjne, jak np. grzywny za naruszenie kodeksu budowlanego. Rzeczniczka miasta Molly Poppe wyjaśniła, że burmistrz chciał dać radnym więcej czasu na wyjaśnienie mieszkańcom szczegółów programu, który stanowił część kompleksowej ustawy budżetowej na rok 2016.

Podobne programy amnestyjne Chicago oferowało w roku 2002, 2005 i 2008, co przyniosło kasie miejskiej zyski rzędu od 7 mln dol. do 9 mln dolarów.

Amnestią objęte są mandaty i kary grzywny wystawione przed 1 stycznia 2012 roku. Opłaty w wysokości kwoty samego mandatu lub grzywny bez opłat karnych za zwłokę można wnosić osobiście w kioskach EZ-Pay lub za pośrednictwem internetu na stronie www.cityofchicago.org/finance. Szczegóły programu można poznać, dzwoniąc pod nr tel. 311. (ak)

REKLAMA

Poprzedni artykułClosed?
Następny artykułIPN wkracza do polonijnych szkół

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks