REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoW Chicago oszuści atakują komórki

W Chicago oszuści atakują komórki

-

W metropolii chicagowskiej narasta fala oszustw, których ofiarą padają posiadacze telefonów komórkowych. Dzwoniący proponują prezenty, bądź ostrzegają o rzekomych kłopotach związanych z kontem bankowym właściciela komórki.

fot.123RF Stock Photos/Wikipedia
fot.123RF Stock Photos/Wikipedia

REKLAMA

Na wyświetlaczu identyfikującym dzwoniącego pojawiają się z reguły zera, a w słuchawce słyszymy nagranie. Nieznany rozmówca sugeruje byśmy przycisnęli konkretny guzik, by uzyskać połączenie z departamentem zabezpieczenia kont bankowych.

Dziennik “The Chicago Tribune” na swym łamach cytuje ostrzeżenie Better Business Bureau (BBB), że w ostatnim czasie takie wyłudzenia znacznie się nasiliły.

− Praktycznie nie ma dnia, byśmy nie otrzymywali doniesień o próbach wyłudzeń informacji przez telefon. Głównym zamiarem dzwoniących jest uzyskanie numeru karty kredytowej − mówi dyrektor BBB Steve Bernas.

Ze skarg wniesionych do BBB wynika, że najczęściej osoba na drugim końcu linii telefonicznej utrzymuje, że jest przedstawicielem Chase Bank.

− Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem uniknięcia oszustwa jest przerwanie każdej rozmowy, której nie zainicjowaliśmy − radzi Bernas.

Również przedstawiciele Chase Bank sugerują swym klientom, by niezwłocznie informowali telefonującego rzekomego przedstawiciela banku czy instytucji kredytowej, że się do niego oddzwoni. Następnie należy przerwać rozmowę i zatelefonować na numer umieszczony na karcie kredytowej lub na numer instytucji bankowej. Takie same środki ostrożności należy podjąć w przypadku otrzymania emaili lub wiadomości tekstowych.

Przedstawiciele Chase Bank podkreślają, że banki nigdy drogą telefoniczną nie zwracają się do klientów o podawanie numerów ich kart kredytowych.   (ak)

REKLAMA

2117622998 views

REKLAMA

2117623155 views

REKLAMA

REKLAMA

2119419518 views

REKLAMA

2117623247 views

REKLAMA

2117623322 views

REKLAMA

2117623398 views