REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago W Chicago będzie nowa rada edukacji

W Chicago będzie nowa rada edukacji

-

Dwa dni po zaprzysiężeniu nowej burmistrz Chicago członkowie rady edukacji złożyli rezygnację. Lori Lightfoot daje to drogę do zreformowania rady, która wraz z burmistrzem kontroluje chicagowskie szkoły publiczne.

W środę 22 maja wszystkich siedmiu członków Chicago Board of Education ustąpiło ze stanowisk na polecenie nowej burmistrz Lori Lightfoot. Odchodzący prezes rady Frank Clark powiedział, że jest ona „bardzo dumna ze swoich osiągnięć”. Zgodnie z przepisami wszystkich siedmiu członków rady mianowanych było przez burmistrza Rahma Emanuela. Rada edukacyjna działająca z nominacji Emanuela nigdy nie wyraziła sprzeciwu wobec jego decyzji i zatwierdzała je jednogłośnie, jak m.in. kontrowersyjne zamknięcie 50 szkół.

REKLAMA

Burmistrz Lori Lightfoot zapowiedziała, że wkrótce ogłosi nazwiska nowych członków, którzy zaprzysiężeni zostaną w czerwcu. Przy wyborze nowej rady ma kierować się zaangażowaniem jej członków w system szkolnictwa, a szczególnie będzie preferować rodziców dzieci uczęszczających do placówek Chicago Public Schools (CPS) lub tam pracujących.

Stanowa Izba Reprezentantów Illinois w kwietniu przegłosowała projekt ustawy zakładający stworzenie wybieralnej rady szkolnictwa. Jednak nie wiadomo na razie, czy proponowane prawo wejdzie w życie. Burmistrz Lori Lightfoot chciałaby, aby już od przyszłego roku członkowie chicagowskiej rady szkolnej wybierani byli w demokratycznej elekcji. (jm, ao)

fot.123RF

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks