REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Uwaga, żółw!

Uwaga, żółw!

-

Uwaga na żółwie fot.karstenggaard/pixabay.com
Uwaga na żółwie fot.karstenggaard/pixabay.com

Ekolodzy i przedstawiciele stanowego departamentu ochrony środowiska apelują o ostrożność. W związku z sezonem lęgowym żółwi, gady te opuszczają zbiorniki wodne i wędrują w kierunku lądu. Często po asfaltowych drogach, na których giną pod kołami samochodów.

REKLAMA

Trwa sezon lęgowy żółwi, które opuszczają jeziora, stawy i inne zbiorniki wodne, by złożyć jaja na suchym lądzie. W poszukiwaniu miejsc dogodnych do założenia gniazda, żółwie przechodzą przez asfaltowe i polne drogi biegnące w okolicy zbiorników wodnych. Niestety, z powodu słabego słuchu nie są w stanie usłyszeć nadjeżdżających pojazdów i często giną pod kołami samochodów.

W powiecie McHenry zainstalowano przy drogach ostrzegawcze znaki drogowe informujące o żółwiach przechodzących przez drogę. Ekolodzy proszą kierowców o zwiększenie ostrożności, szczególnie podczas jazdy w pobliżu zbiorników wodnych. Żółw przekraczający drogę przypomina często wzgórek lub wybrzuszenie asfaltu. Warto pamiętać, że skorupa żółwia nie uchroni go przed skutkami potrącenia. Zatem – uważajmy na żółwie!

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks