REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Uwaga! Świeże owoce źródłem groźnej listeriozy

Uwaga! Świeże owoce źródłem groźnej listeriozy

-

Świeże owoce marki Sweet 2 Eat odwołano z rynku ze względu na potencjalne zakażenie bakteryjne Listerią. Na polecenie Administracji ds. Żywności i Lekarstw (Food and Drug Administration, FDA) brzoskwinie, śliwki, nektarynki i inne owoce pakowane w kalifornijskiej kompanii Wawona Packing muszą zniknąć z półek sklepów Costco, Trader Joe’s, Kroger, Walmart i Sam’s Club. 

fot.NaJina McEnany/Wikipedia
fot.NaJina McEnany/Wikipedia

REKLAMA

Owoce usunięto nie tylko ze sklepów w Chicago i na przedmieściach, lecz w całym kraju. Kartony, w których zostały przesłane do sklepów mogą być oznaczone marką Wawona, Sweet 2 Eat lub Harvest Sweet. Wszystkie zagrożone bakterią  produkty były zapakowane do wysyłki między 1 czerwca a 12 lipca. Do tej pory nie zanotowano przypadków zachorowań. Wysyłkę wstrzymano po przeprowadzeniu wewnętrznych testów, które wykryły ślady Listerii. Wawona Packing Co. natychmiast zamknęła linie produkcyjne, a cały budynek odkażono, po czym ponownie przeprowadzono testy. FDA zapewnia, że wynik był negatywny.

Agencja Reutersa podaje, że bakterie z rodzaju Listeria mogą wywołać groźną, a nawet śmiertelną infekcję. Zagrażają głównie małym dzieciom, ciężarnym kobietom i starszym osobom z osłabionym systemem immunologicznym.  (eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks