REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Uwaga plażowicze – wysokie fale, niebezpieczne prądy

Uwaga plażowicze – wysokie fale, niebezpieczne prądy

-

Jeszcze do środy obowiązuje ostrzeżenie przed wysokimi falami i niebezpiecznymi prądami wydane dla plaż jeziora Michigan i północno-zachodniej Indiany. Służby meteorologiczne apelują, by unikać kąpieli w jeziorze aż do odwołania.

National Weather Service ostrzega przed potencjalnie niebezpiecznymi warunkami panującymi na chicagowskich plażach i wodach jeziora Michigan. Fale mogą sięgać dziewięciu stóp (2,75 metra), a wiatry i niskie ciśnienie mogą sprawić, że w jeziorze pojawią się niebezpieczne prądy. Na plażach w Illinois ostrzeżenie obowiązuje do środy 22 sierpnia do godz. 1 pm, na plażach w Indianie – do 7 pm.

REKLAMA

Od początku roku 22 osoby utonęły w jeziorze Michigan. Tylko w ciągu ostatniego weekendu w rejonie Chicago utonął 10-latek i dwóch 14-latków.

W Chicago zakaz kąpieli obowiązywał we wtorek na większości chicagowskich plaż, w tym popularnych North Avenue, Montrose, Oak Street, Foster. Plażowicze mogą sprawdzać ostrzeżenia dotyczące poszczególnych kąpielisk na stronie cpdbeaches.com.
(jm)

fot.Tannen Maury/Epa/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks