REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Uwaga! Nadciąga sezon alergii oddechowych

Uwaga! Nadciąga sezon alergii oddechowych

-

Wraz z wiosną nadchodzi trudny okres dla osób cierpiących na alergie oddechowe. Alergolodzy twierdzą, że tegoroczny sezon dolegliwości rozpocznie się relatywnie późno, ale będzie wyjątkowo dotkliwy.

Zdaniem lokalnych alergologów, badających stężenie pyłków roślinnych w powietrzu, jest ono póki co niskie, ale rośliny dopiero zaczynają kwitnąć. Kwitnienie roślin opóźnia się w tym roku z powodu niskich temperatur. To jednak zmieni się w najbliższych dniach. Dlatego sezon alergii rozpocznie się później niż zwykle, ale natężenie pyłków w powietrzu może być w tym roku wyjątkowo wysokie.

REKLAMA

Pierwsze uwolnione pyłki pochodzić będą od drzew, a zaraz za nimi zakwitną trawy, krzewy i kwiaty. Najtrudniejszy dla alergików ma być przełom kwietnia i maja, kiedy nałoży się na siebie kwitnienie wielu gatunków roślin wywołujących alergię.

Specjaliści zalecają alergikom monitorowanie stężeń alergenów w powietrzu, przyjmowanie leków antyhistaminowych, zamykanie okien oraz, jeśli to możliwe, niewychodzenie z domu o poranku, kiedy stężenie pyłków jest najwyższe.
(gd)

fot.123RF

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tajemniczy obelisk

Słoń pustelnik

Pfizer i Wrocław

Zagadka trupa z Somerton

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks