REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Uwaga na oszustów, którzy wykorzystują cenzus i pakiet pomocowy

Uwaga na oszustów, którzy wykorzystują cenzus i pakiet pomocowy

-

W czasie pandemii oszuści nie próżnują. Tym razem próbują wykorzystać powszechny spis ludności i rządowy pakiet pomocowy do kradzieży tożsamości podatników.

Better Business Bureau ostrzega przed nowym oszustwem, które pojawiło się w naszym regionie. Podatnicy otrzymują SMS-a, e-maila lub wiadomość w mediach społecznościowych, z której dowiadują się, że aby otrzymać pieniądze z rządowego pakietu pomocowego COVID-19, muszą wypełnić formularz spisu powszechnego.

REKLAMA

Załączony formularz to link, który po otwarciu może ściągnąć na nasze urządzenie złośliwe oprogramowanie i udzielić oszustom dostępu do nazw użytkownika, haseł i innych poufnych informacji.

W innych przypadkach link może przenieść na stronę przypominającą oficjalną stronę cenzusu, gdzie użytkownik proszony jest o podanie numeru Social Security, numerów konta i innych poufnych informacji. Pamiętajmy, że w oficjalnym spisie powszechnym nie ma tego typu pytań.

„Oszuści wykorzystują nadzwyczajne okoliczności, żeby wprowadzić zamęt. Ich celem jest dobranie się do naszych pieniędzy lub informacji osobistych, które wykorzystają do kradzieży tożsamości” – ostrzega Steve Bernas, dyrektor Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks