REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Uwaga na kieszonkowców w pociągach i na peronach

Uwaga na kieszonkowców w pociągach i na peronach

-

Chicagowska policja ostrzega pasażerów miejskiej kolejki przed parą kieszonkowców, którzy od września okradają pasażerów w pociągach oraz czekających na peronach.

Od 19 września doszło do co najmniej 9 kradzieży, głównie po południu oraz wieczorem, w rejonie stacji Dearborn, Jackson, State i Wabash. Para kieszonkowców jest dobrze zorganizowana. Podczas gdy jeden rozprasza pasażera lub blokuje mu przejście, drugi sprawnie wyciąga portfel z jego kieszeni lub bagażu. Następnie złodzieje używają skradzionych kart, aby wyciągnąć duże sumy gotówki z bankomatów, jeszcze zanim ofiara zorientuje się, że została okradziona i zablokuje swoje karty w banku.

REKLAMA

Według policji złodzieje to dwaj mężczyźni w wieku 45-60 lat. W chwili kradzieży mieli na sobie czapki z daszkiem. Osoby mogące udzielić jakichkolwiek informacji w sprawie kradzieży proszone są o kontakt z policją pod numerem (312) 747-8384.

Policja apeluje do podróżujących kolejką na wszystkich liniach, aby zachować czujność i zwracać szczególną uwagę na swoje portfele i torebki, a także natychmiast zgłaszać podejrzaną aktywność personelowi CTA lub policji.

(jm)

fot.123RF

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks