REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Uwaga kierowcy! Elgin-O’Hare autostradą płatną i bezgotówkową

Uwaga kierowcy! Elgin-O’Hare autostradą płatną i bezgotówkową

-

fot.Ewa Malcher
fot.Ewa Malcher

Elgin-O’Hare jest od 5 lipca autostradą płatną i bezgotówkową. Opłaty są pobierane za jazdę na zachodnim odcinku drogi od skrzyżowania z ulicą Lake do zjazdu na autostradę I-290. Można je uiszczać tylko przy pomocy przepustki elektronicznej I-Pass albo później przez Internet, ale w tym drugim przypadku jest drożej.

REKLAMA

To pierwszy bezgotówkowy system drogowy w Illinois. Bramki są zainstalowane przy Lake Street, Mitchell Boulevard i Plum Grove Road.

Posiadacze przepustki I-PASS płacą od 20 do 60 centów za przejazd, osoby uiszczające opłaty online dwa razy tyle. Kierowcy niemający przepustki I-PASS, aby uniknąć kar, muszą zapłacić przez Internet albo pocztą w ciągu siedmiu dni. Koszt przejechania 6,5 mil od Lake Street do I-290 wynosi 2,50 dol. lub 1,25 dol. dla posiadaczy elektronicznych przepustek.

Opłaty wnoszone przez kierowców ciężarówek wahają się od 40 centów do 3,10 dol. za jeden przejazd, przy czym nocą stawki są niższe.

Do końca roku 2017 będą czynne bramki przejazdowe na wschodnim odcinku od skrzyżowania z autostradą I-290 do Illinois Route 83.

Pełny cennik przejazdów autostradą Elgin-O’Hare Expressway i dodatkowe informacje dotyczące tej drogi szybkiego ruchu można znaleźć na witrynie: www.illinoistollway.com.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczne Halloween (WIDEO)

Kryzys w Dolinie Napa

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks