REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoUtrudnienia dla kierowców podróżujących na Terminal 5

Utrudnienia dla kierowców podróżujących na Terminal 5

-

Miejski Departament Lotnictwa ostrzega przed zwiększonymi korkami i opóźnieniami w rejonie chicagowskiego lotniska O’Hare w związku ze wzmożeniem prac nad budową nowego 6-piętrowego garażu na międzynarodowym Terminalu 5.

Od zeszłego tygodnia ograniczona jest możliwość parkowania na parkingu naziemnym, oficjalnie Lot D, przy Terminalu 5. Tego dnia zamknięty został również most dla pieszych łączący Lot D z Terminalem 5, a na jego miejscu pojawi się tymczasowe przejście.

REKLAMA

Podróżni powinni zaplanować dodatkowy czas na znalezienie miejsca parkingowego na Lot D, albo skorzystać z innych opcji. Mogą na przykład zaparkować na głównym parkingu O’Hare i skorzystać z wewnętrznej całodobowej kolejki, tzw. People Mover, aby dostać się do Terminalu 5.

Kierowcy dowożący odlatujących pasażerów mogą wysadzić ich bez konieczności parkowania w tzw. strefie “Kiss’n’Fly”, a kierowcy oczekujący na przylot pasażerów mogą również poczekać na pobliskim bezpłatnym parkingu Cell Phone Lot przy 560 N. Bessie Coleman Drive.

Jeśli kierowcy chcą w zupełności uniknąć parkingowego koszmaru, mogą skorzystać ze środków komunikacji publicznej, np. CTA, taksówki lub firmy przewozowej jak Uber czy Lyft.

Miejskie służby lotnicze ostrzegają również, że schemat ruchu może się zmienić w miarę postępu prac budowlanych, które obejmują również ulepszenia chodników, przejść dla pieszych i poręczy. Wzmożenie prac zbiega się w czasie ze zbliżającym się sezonem podróżniczym związanym ze Świętem Dziękczynienia, a później Świętami Bożego Narodzenia.

Budowa 6-piętrowego garażu oficjalnie rozpoczęła się w czerwcu, a jego otwarcie zaplanowano na 2024 r. Garaż ma pomieścić dwa razy więcej pojazdów niż znajdujący się tam obecnie parking liczący 900 miejsc. Nowy parking będzie również wyposażony w stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Budowa parkingu jest częścią gigantycznego, opiewającego 8,5 mld dol. projektu pod nazwą O’Hare 21, który ma na celu modernizację całego lotniska.

„Te projekty budowlane powodują wprawdzie zakłócenia w funkcjonowaniu lotniska, ale są niezbędne do zapewnienia bezpiecznych, pewnych i przyjaznych dla pasażerów obiektów w przyszłości” – oświadczyła w czerwcu w komunikacie prasowym  Jamie Rhee, komisarz Chicago Department of Aviation.

(jm)

REKLAMA

2093099058 views

REKLAMA

2093099344 views

REKLAMA

2094895793 views

REKLAMA

2093099595 views

REKLAMA

2093099734 views

REKLAMA

2093099875 views