REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Upadł kolejny kontrakt na sprzedaż kościoła św. Wojciecha

Upadł kolejny kontrakt na sprzedaż kościoła św. Wojciecha

-

Kościół św. Wojciecha w chicagowskiej dzielnicy Pilsen, o który Polonia chicagowska walczyła z archidiecezją, nie jest już „pod kontraktem” z deweloperem. To już druga transakcja od 2016 r., która nie dojdzie do skutku.

Kontrakt opiewający na 4 mln pomiędzy Archidiecezją Chicagowską, a deweloperem nie dojdzie do skutku. Nieruchomość, na której stoi kościół przy 1650 W. 17th Street, planowała zakupić firma deweloperska City Pads, która podpisała wstępną umowę w ubiegłym roku. Rzeczniczka archidiecezji Susan Thomas potwierdziła jednak, że kościół nie jest już objęty umową z deweloperem.

REKLAMA

Ponad dwuakrowa nieruchomość, składającą się z kościoła, plebanii, klasztoru, szkoły i parkingu, jest na nowo wystawiona na sprzedaż przez firmę SVN Chicago za 3,85 mln dolarów.

Parafia św. Wojciecha powstała ponad 146 lat temu, świątynia została wybudowana w 1912 roku. W lutym 2016 roku archidiecezja ogłosiła, że wymagający 3 mln inwestycji kościół zostanie zamknięty.

W obronie parafii stanęło środowisko polskie i meksykańskie. Protesty w tej sprawie relacjonowaliśmy na łamach „Dziennika Związkowego”.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks