REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago University of Chicago Medicine poszukuje 2 tys. osób do testów szczepionki

University of Chicago Medicine poszukuje 2 tys. osób do testów szczepionki

-

University of Chicago Medicine poszukuje 2 tys. osób dorosłych do trzeciego etapu badań klinicznych szczepionki na COVID-19.

Celem badania jest ocena bezpieczeństwa i skuteczności pojedynczej dawki szczepionki wyprodukowanej przez Janssen Pharmaceutical Companies of Johnson & Johnson. Próba rozpoczęła się we wrześniu i objęła 60 tys. osób na całym świecie.

„Szukamy osób ze wszystkich środowisk, które mogłyby wziąć udział w tym badaniu” – napisał w komunikacie prasowym prowadzący badanie dr Habibul Ahsan, dyrektor Institute for Precision and Population Health at University of Chicago Medicine. „Dotyczy to zdrowych dorosłych, ale także osób z chorobami współistniejącymi, wszystkich płci, osób starszych i ludzi wszystkich ras. Chcemy mieć pewność, że społeczność, której służy nasz szpital, jest dobrze reprezentowana w tej próbie”.

Międzynarodowa próba szczepionki Janssen została tymczasowo wstrzymana w październiku, po tym jak u jednego z uczestników rozwinęła się niewyjaśniona choroba.

„Takie przerwy nie są rzadkością w próbach szczepionek, ale pod koniec zeszłego tygodnia FDA zatwierdziła wznowienie próby po tym, jak niezależny komitet stwierdził, że to nie szczepionka spowodowała chorobę” – wyjaśnił University of Chicago Medicine w mailu wysłanym w poniedziałek do wykładowców, pracowników i studentów.

Aby wziąć udział w próbie Janssena i przyszłych badaniach, należy zarejestrować się na stronie internetowej www.covidvaccinestudies.uchicago.edu.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks