REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoUnited Center wkrótce będzie nową publiczną placówką masowych szczepień

United Center wkrótce będzie nową publiczną placówką masowych szczepień

-

Hala sportowo-widowiskowa United Center wkrótce stanie się nowym ośrodkiem masowych szczepień prowadzonym przez władze federalne przy współpracy władz lokalnych. Szczepionkę przeciw COVID-19 będzie mogło tam otrzymać nawet 6  tys. osób dziennie.

Szczepienia na masową skalę mają odbywać się na parkingu stadionu. Będą przeznaczone dla osób kwalifikujących się w ramach obowiązujących faz szczepień i będą mogły odbywać się w stylu drive-through, ale obsługiwane też będą osoby, które przybyły pieszo po opuszczeniu środków transportu miejskiego CTA. W pierwszej kolejności umawiane będą wizyty dla seniorów w wieku 65 lat i powyżej.

REKLAMA

Placówką zarządzać będzie federalna agencja ds. zarządzania kryzysowego (FEMA) oraz Departament Obrony we współpracy z lokalnymi samorządami – władz Illinois, miasta Chicago i powiatu Cook.. Nacisk ma być kładziony na zaszczepienie społeczności mniejszościowych, w których poziom szczepień jest ciągle niższy.

W nowej placówce może być wydawanych nawet 6 tysięcy szczepionek dziennie. Do tej pory we wszystkich placówkach miejskich szczepiono około 8,3 tys. osób dziennie.

Gubernator Illinois J.B. Pritzker pochwalił w czwartek wysiłki administracji prezydenta Bidena zmierzające w celu stworzenia wydajnych placówek szczepień w całym kraju. Inne masowe placówki szczepień prowadzone przez rząd federalny powstają w Kalifornii, Nowym Jorku i Teksasie.

„(Gubernator Pritzker – red.) docenia solidną współpracę z prezydentem i jego zespołem” – oświadczyło biuro gubernatora. „Nasi partnerzy w powiecie Cook i w mieście Chicago są również niezbędni dla naszego wspólnego sukcesu, zwłaszcza, że pracujemy razem nad upewnieniem się, że jesteśmy gotowi do wykorzystania rosnących dostaw szczepionek w najbardziej sprawiedliwy sposób”.

Administracja Chicago ogłosiła w czwartek nowe partnerstwo z Prism Health Lab, którego celem jest „obsługa klinik szczepień COVID-19 w Chicago”. Kontrakt o wartości 15 milionów dolarów zapewni obsługę „nowych punktów masowych szczepień w nadchodzących miesiącach”, jak również „obsługę finansowanych przez miasto punktów wydawania szczepionek (POD), z opcją prowadzenia również mobilnych programów szczepień w razie potrzeby” – oświadczył Chicagowski Departament Zdrowia Publicznego (CDPH).

Wcześniej miasto zapewniało, że rozważa utworzenie punktów masowych szczepień na kilku stadionach sportowych, ale miejsca te nie zostaną wykorzystane, dopóki miasto nie otrzyma większej ilości dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Według dr Allison Arwady, szefowej Chicagowskiego Departamentu Zdrowia Publicznego  , rozpatrywał on możliwość zorganizowania miejsc masowych szczepień na Wrigley Field, United Center i Soldier Field, ale planował poczekać, aż przydział szczepionek dla miasta wzrośnie.

„Jesteśmy całkowicie gotowi, aby postawić placówki szczepień masowych, ale chodzi o szczepionki” – mówiła zaledwie kilka dni temu.

Wiadomość została ujawniona w momencie, kiedy miasto odmówiło rozszerzenia kwalifikacji do szczepionki w ramach fazy 1B, jak reszta stanu. W czwartek Illinois przeszło do fazy 1B Plus, która dodała do listy kwalifikujących się osoby z chorobami wysokiego ryzyka.

„Jeśli Chicago rozszerzyłoby zakres szczepień, dodałoby to setki tysięcy dodatkowych osób poszukujących szczepionki w Chicago, bez zwiększania ilości dostępnych szczepionek” – oświadczył CDPH w czwartkowym komunikacie. „Oznaczałoby to, że ci, którzy obecnie kwalifikują się do szczepień, w tym seniorzy, pracownicy pierwszej linii i ci w naszych najbardziej obciążonych COVID społecznościach, mieliby jeszcze trudniejszy dostęp do szczepionki”.

Według departamentu, obecnie do fazy 1B kwalifikuje się 713 tys. chicagowian, bez wliczania w tę sumę kwalifikujących się do fazy 1A, którzy nadal są szczepieni. W tym samym czasie miasto otrzymało tylko 218 tys. szczepionek od czasu wejścia w fazę 1B 25 stycznia.

 Joanna MarszałekKatarzyna Korza

j.marszalek@zwiazkowy.com
k.korza@zwiazkowy.com

REKLAMA

2129137445 views

REKLAMA

REKLAMA

2129137460 views

REKLAMA

REKLAMA

2130933780 views

REKLAMA

2129137470 views

REKLAMA

2129137473 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

REKLAMA

2129137477 views