REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago United Airlines tną koszty

United Airlines tną koszty

-

Linie lotnicze United rozważają przekazanie ponad 2 tys. miejsc pracy w ręce niezrzeszonych w związkach zawodowych podwykonawców. Jest to część programu oszczędnościowego firmy, która cięcia tłumaczy dbałością o konkurencyjność cen jej usług.

W 2013 r. koszty operacyjne przewoźnika sięgnęły 37 mld dol., co powoduje, że zyski firmy znacznie spadły. W tej sytuacji ciężko się dziwić, że United Airlines szukają oszczędności. Oszczędzanie na paliwie, redukcja etatów i zlecanie pracy tańszym, niż etatowi pracownicy podwykonawcom, ma przynieść oszczędności rzędu 2 mld dolarów.

Zapowiadane zmiany wywołały niepokój związków zawodowych. Miejsca pracy na dużych lotniskach, takich jak O’Hare w Chicago czy Newark Liberty International Airport w New Jersey są chronione umowami zawartymi przez United ze związkami zawodowymi. Pracę stracą prawdopodobnie pracownicy obsługujący mniejsze lotniska, gdzie związkowe umowy nie obowiązują, czyli m.in. w Indianapolis, Atlancie i St. Louis.

Według rzecznika prasowego United Airlines Leke’a Punzenbergera, żadne wiążące decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte. Zarząd linii musi najpierw spotkać się z przedstawicielami związków zawodowych, by negocjować proponowane zmiany.

(gd)

fot.Tannen Maury/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks