REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Ulga przed upałami – w parkach, bibliotekach, autobusach

Ulga przed upałami – w parkach, bibliotekach, autobusach

-

Władze Chicago uruchomiły ośrodki chłodzenia, klimatyzowane autobusy oraz natryski w parkach miejskich w związku z upałami, które mają potrwać w Chicago co najmniej do końca tygodnia.

Władze ogłosiły we wtorek środki mające ulżyć mieszkańcom zmagającym się z falą upałów, która opanowała Wietrzne Miasto od pierwszego weekendu lipca. Jest ona tym bardziej uciążliwa, gdyż w związku z pandemią koronawirusa chicagowskie plaże są nadal zamknięte.

REKLAMA

Co najmniej do piątku 10 lipca chicagowianie będą mieli dostęp do natrysków w parkach miejskich oraz centrów chłodzenia w wybranych miejskich budynkach i autobusach.

Sześć ośrodków klimatyzacji otwartych będzie co najmniej do piątku od 9 do 5 pm. Na północy Chicago znajdują się one przy 845 W. Wilson Ave. (North Area Center) oraz przy 4312 W. North Ave. (Trina Davila Center), a na południu pod następującymi adresami:

1140 W. 79th Street (Englewood Center)

10 S. Kedzie Avenue (Garfield Center)

4314 S. Cottage Grove (King Center)

8650 S. Commercial Ave. (South Chicago Center)

Dodatkowe schronienie przed skwarem można znaleźć w miejskich bibliotekach i budynkach parków miejskich.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa miejsca w ośrodkach będą przearanżowane, aby umożliwić zachowanie dystansowania społecznego. Wdrożone będą również protokoły gruntownego czyszczenia i dezynfekcji. Osoby korzystające z ośrodków chłodzenia obowiązuje osłanianie ust i nosa.

W pobliżu chicagowskich szkół publicznych władze miasta ulokowały 50 autobusów, które również mają służyć jako centra chłodzenia.

Informacje na temat najbliższego centrum chłodzenia można znaleźć dzwoniąc pod miejski numer informacyjny 311 lub odwiedzając stronę internetową miejskiego biura ds. zarządzania kryzysowego.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks