REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Ukraińskie małżeństwo zmarło na koronawirusa w odstępie paru godzin

Ukraińskie małżeństwo zmarło na koronawirusa w odstępie paru godzin

-

Ukraińska para seniorów z północnych przedmieść, która zmarła w sobotę w odstępie paru godzin, to pierwsze małżeństwo w Illinois, które straciło życie z powodu koronawirusa.

88-letni Feliks Ogorodnik i jego żona, 84-letnia Luiza ze Skokie zmarli w sobotę 28 marca w szpitalu Glenbrook w podmiejskim Glenview – poinformowało biuro koronera powiatu Cook.

REKLAMA

Małżeństwo zmarło na zapalenie płuc wywołane COVID-19 w połączeniu z innymi problemami zdrowotnymi. Luiza zmarła o 12.12 pm, a Feliks niecałe pięć godzin później, o 4.50 pm w tym samym szpitalu.

Ogorodnikowie wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych z Ukrainy jeszcze przed rokiem 2000. Zostawili dwie córki i czworo wnucząt.

Według nekrologu zamieszczonego w internecie, na Ukrainie Luiza pracowała jako lekarka, lubiła czytać i chodzić do teatru. Feliks był menadżerem firmy budowlanej, był oddany rodzinie i uwielbiał pracę w ogrodzie.

Wcześniej w marcu dwie siostry zmarły na COVID-19 w Illinois w odstępie ponad tygodnia. Jedna z nich, Patricia Frieson, która zmarła 16 marca, była pierwszą ofiarą śmiertelną koronawirusa w Illinois.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

Złodzieje zwłok

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks