REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoUczennica i ochroniarz postrzeleni przed szkołą

Uczennica i ochroniarz postrzeleni przed szkołą

-

14-letnia uczennica i ochroniarz zostali ciężko ranni we wtorek po południu w strzelaninie przed szkołą średnią Wendell Phillips Academy w dzielnicy Bronzeville na południu Chicago. Sprawca w czwartek ciągle był poszukiwany. Policja zwiększyła ochronę budynku szkolnego i okolicy.

Strzały padły we wtorek 12 października krótko po godz. 3 pm, kiedy ochroniarz otwierał drzwi wyjściowe. Uczniowie właśnie skończyli lekcje i mieli opuszczać budynek Wendell Phillips Academy High School.

REKLAMA

Ochroniarz tyle co otworzył pierwsze drzwi wyjściowe, kiedy został postrzelony. Kule trafiły też uczennicę, która wyszła zza drzwi.

„Ochroniarz otworzył drzwi i natychmiast w rejonie szkoły pojawił się przestępca, który zaczął strzelać w jego kierunku” – powiedział we wtorek na konferencji prasowej szef detektywów chicagowskiej policji Brendan Deenihan. Po oddaniu strzałów napastnik zbiegł.

45-letni pracownik ochrony z sześcioma ranami postrzałowymi został odwieziony do szpitala University of Chicago Medical Center. 14-letnia uczennica została trafiona trzy razy, w tym w brzuch. Dziewczyna była przytomna, kiedy transportowano ją do szpitala dziecięcego im. Comera. W środę stan obojga lekarze oceniali jako ciężki, ale informowali o poprawie.

Podwójne drzwi, przy których sprawca postrzelił ochroniarza i uczennicę, według relacji uczniów, są popularnym wyjściem po lekcjach do domu.

Po strzelaninie we wtorek po południu uczniowie czekali w szkole, aż zostaną odebrani przez rodziców i opiekunów. Wznowieniu zajęć w środę towarzyszyło zwiększenie policyjnej obecności przed szkołą i w jej rejonie, w okolicy Pershing Road i Giles Avenue.

Nie wiadomo, jakim motywem kierował się sprawca, który w środę rano ciągle był poszukiwany. Po oddaniu strzałów uciekał, ale potem mógł odjechać samochodem. Śledztwo prowadzą detektywi z 1. okręgu chicagowskiej policji.

Od początku tego roku w Chicago postrzelono co najmniej 151 dzieci w wieku 15 lat i młodszych. To wzrost o 24 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2020 r. We wrześniu dwóch uczniów szkoły Simeon Career Academy zginęło w dwóch różnych strzelaninach.

(tos)

REKLAMA

2116386206 views

REKLAMA

REKLAMA

2116386418 views

REKLAMA

REKLAMA

2118182794 views

REKLAMA

2116386536 views

REKLAMA

2116386623 views

REKLAMA

2116386717 views