REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Uczciwy Abe w Chicago

Uczciwy Abe w Chicago

-

fot.The Seward Johnson Atelier/Facebook
fot.The Seward Johnson Atelier/Facebook

Równo na tydzień przed wyborami do centrum miasta zawitał 25-stopowy pomnik Abrahama Lincolna. Mieszkańcy i pomysłodawcy projektu komentują, że nie mogło być lepszego momentu na sprowadzenie rzeźby szanowanego przez wszystkich prezydenta, który zyskał sobie przydomek „uczciwy Abe” (Honest Abe).

REKLAMA

Pomnik Lincolna umieszczony został na placu Pioneer Court przy ulicy Michigan niedaleko rzeki Chicago tuż obok pomnika współczesnego mężczyzny trzymającego kopię przemowy gettysburskiej – najsłynniejszej mowy prezydenckiej, uważanej za wzór amerykańskiej retoryki politycznej – zwięzłej i zawierającą ważne treści. W scence prezydent Lincoln jest tak usytuowany, jakby wyjaśniał mężczyźnie doktryny zawarte w przemowie w odniesieniu do współczesnego świata.

Autorem pomnika noszącego nazwę „Return Visit” (wizyta powrotna) jest 86-letni Seward Johnson, ten sam artysta, który sprowadził do Chicago rzeźbę Marilyn Monroe w 2011 r. Uczciwy Abe zadebiutował w 2014 r. w New Jersey, a do Chicago przybył z Crown Point w Indianie. W Chicago pozostanie do końca 2017 roku.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA