REKLAMA

2120797736 views

REKLAMA

2120797733 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoU.S. Marshal's Service w Chicago na cenzurowanym

U.S. Marshal’s Service w Chicago na cenzurowanym

-

Kolejna afera w lokalnej agencji

Przez wiele miesięcy chicagowskie biuro policji federalnej U.S. Marshal’s Service borykało się z różnorodnymi problemami finansowymi i dopiero niedawno wyszło na prostą, ale w dalszym ciągu jest przedmiotem wewnętrznego śledztwa oraz dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. 

REKLAMA

Darryl K. McPherson, szef chicagowskiego biura U.S. Marshal's Service fot. usmarshals.gov
Darryl K. McPherson, szef chicagowskiego biura U.S. Marshal’s Service fot. usmarshals.gov

O szczegółach afery informuje w specjalnym raporcie lokalna telewizja WLS. Według niej, centrala U.S. Marshal’s Service w Waszyngtonie przysłała swojego eksperta, który od pięciu miesięcy próbuje zaprowadzić porządek w agencji. Ponadto od listopada wszystkie wydatki zatwierdza centrala.

Śledztwo wykazało, że chicagowska agencja rutynowo zalegała z rachunkami, a czasem w ogóle ich nie płaciła oraz że była oblężona przez wierzycieli. Na dodatek pieniądze z kieszeni podatnika wydawne były na niepotrzebne umeblownie biura oraz upominki w postaci np. pamiątkowych, kolekcjonerskich monet. Dopiero dwa tygodnie temu finanse agencji przestały wreszcie wymykać się spod kontroli.

Szefem chicagowskiego biura U.S. Marshal’s Service jest od 2010 r. Darryl McPherson. Prezydent Barack Obama mianował go na to stanowisko po rekomendacji senatora Richarda Durbina.

Już po kilku tygodniach urzędowania McPhersona doszło do pierwszego skandalu, gdy jednemu z jego podwładnych zarzucono pobicie i próbę podduszenia ojca mężczyzny ściganego przez policję federalną. McPherson został upomniany przez sędziego federalnego za nieetyczne wspomaganie śledczych z prokuratury federalnej.

W maju McPherson otrzymał prestiżowe wyróżnienie Stanowego Stowarzyszenia Prawniczego, choć jego biuro było już od kilku miesięcy przedmiotem dochodzenia. Telewizja WLS czeka na wjaśnienie, dlaczego uhonorowano szefa skompromitowanej agencji.

 ***

Służby U.S. Marshal’s Service powstały pod koniec XVIII w. i są najstarszą amerykańską agencją organów ścigania. Do jej obowiązków należy m.in. ochrona prezydenta i dygnitarzy państwowych oraz ściganie zbiegów.

 (ao)

REKLAMA

2119422240 views

REKLAMA

2119422328 views

REKLAMA

REKLAMA

2121218678 views

REKLAMA

2119422390 views

REKLAMA

2119422445 views

REKLAMA

2119422483 views